За інформацією завідуючого відділом епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» Артема Ярошенко станом на 17.07.2018 в області лабораторно підтверджено 4 випадки захворювання на дифтерію: сімейне вогнище (2 дітей, мати та батько) в селі Кропивне Ніжинського району. Хворі діти та мати госпіталізовані в КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня», батько в Ніжинську ЦРЛ. Їм надається необхідна медична допомога.
Фахівці лабораторного центру здійснили у вогнищі протиепідемічні заходи. З метою виявлення збудника інфекції було обстежено 26 осіб, з якими контактували хворі, наразі, дослідження тривають. За контактними встановлено медичний нагляд.
За повідомленням головного позаштатного спеціалісту УОЗ з педіатрії Людмили Кривець, 13 липня до обласної дитячої лікарні з Ніжинської ЦРЛ, в умовах реанімобілю в тяжкому стані доставлена дитина з діагнозом: дифтерія, токсична форма. На даний час пацієнт отримує етиотропну, патогенетичну та симптоматичну терапію, йому введено 130 тис. МО антидифтерійного антитоксину (80 тис. в Ніжинський ЦРЛ, 50 тис в обласній дитячий лікарні).
«На теперішній час дитина перебуває в ізоляторі відділення інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні. Організований індивідуальний пост, виділений індивідуальний інструментарій. Проводиться поточна дезінфекція з урахуванням інструкції по використанню деззасобів» – повідомила завідувач відділенням епіддосліджень УМВ ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» Світлана Аландаренко.
Спалахи інфекційних захворювань на Чернігівщині пов'язані з низьким рівнем охоплення імунопрофілактикою різних вікових груп населення. Актуальним залишається питання, щодо відмов батьків дітей від проведення профілактичних щеплень. За інформацією Людмили Кривець протягом 5 місяців 2018 року відсоток щеплення дітей віком до 1 року вакциною АКДП по області становить – 34,4 %, у віці до 18 місяців – 35,3%. Відсоток щеплення вакциною АДП серед населення області становить: 40,3% – у віці до 6 років, 50,4 % – у віці до 16 років та 60, 0% – серед дорослого населення.
«Дифтерія – вакцинокерована інфекція. Єдиний спосіб захиститися від цього захворювання та запобігти розвитку небезпечних для життя людини ускладнень є вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих (кожні 10 років). Вікової межі для проведення ревакцинації дорослих не існує, – наголошує в. о. завідувача інфекційним відділенням Чернігівської міської лікарні № 2 Чернігівської міської ради Микола Макаренко. – Тому всім, хто ще не вакцинований, потрібно зробити щеплення якомога раніше, щоб захистити себе та рідних від цього захворювання, яке, в окремих випадках, може закінчуватися смертю хворого».
На сьогодні область забезпечена достатньою кількістю вакцин для профілактики дифтерії, яка надається безоплатно, як для дітей, так і для дорослих.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|