Нові методи лікування в онкодиспансері впроваджують одразу за кількома напрямками. Один із них ? це лапараскопічні операції, коли інструмент вводиться через невеликі проколи, на противагу класичному розрізу. Нова методика дозволяє хірургу бачити всі органи на моніторі. Лапароскопія менш травматична для пацієнта. Такі операції – не нова тема в українській хірургії, проте нова конкретно в онкології.
За словами головного лікаря Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, хірурга-онкогінеколога Валерія Зуба, в онкологічній допомозі лапароскопія використовується досить рідко, навіть існувала така думка, що онкологічні захворювання слід оперувати тільки відкритим доступом. Втім останнім часом у провідних клініках світу лапароскопія поступово витискає відкриту хірургію.
У Чернігівському обласному онкологічному диспансеру майже половина оперативних втручань виконується лапароскопічним доступом. На сьогодні заклад має необхідне лапароскопічне обладнання у двох операційних, однак є потреба в укомплектуванні третьої. «Розширення потенціалу дозволить здійснювати лапароскопічні операції не лише в гінекології, а й в урології, торакальній хірургії», – говорить про перспективи Валерій Зуб.
Ще один затребуваний напрямок сьогодення – пластичні мамологічні операції на молочній залозі, якщо та вражена пухлиною. Минулого року в онкодиспансері такий вид допомоги був затребуваним для 70 жінок. Усі оперативні втручання пройшли успішно, у жодної з пацієнток не відбулося погіршення стану чи зниження ефективності лікування. Опрацьований метод дозволяє покращити результати лікування, а отже, відповідно, і зменшити смертність, про що говорять статистичні дані онкологічного диспансеру: за останнє десятиріччя смертність від раку зросла на 12%, тоді як показник смертності від раку вдалося більш-менш стабілізувати.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|