У перший тиждень жовтня Чернігівський обласний онкологічний диспансер відзначив 70-річчя з дня створення онкологічної служби в нашому регіоні. З нагоди знакової події 5 жовтня відбулись урочистості в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка. На початку заходу головний лікар онкологічного диспансеру, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент, член Європейської та Міжнародної асоціацій онкологів Валерій Зуб розповів про історію медичного закладу, звернувся зі словами щирої подяки до корифеїв онкологічної праці, які вершили літопис онкодиспансеру. Лікар-онколог зазначив, що рак займає друге місце у структурі смертності населення України після серцево-судинних захворювань і разом із ними визначає рівень здоров’я нації. Одним із чисельних підрозділів у вирішенні актуальних проблем протиракової боротьби є онкологічна служба Чернігівщини. За довгі роки поступального розвитку й еволюції Чернігівський онкологічний диспансер став багатопрофільною спеціалізованою медичною організацією обласного рівня і на даний час є невід’ємною частиною онкологічної служби України – здійснює свій відчутний внесок у спільну справу боротьби з онкологічними захворюваннями. За 70-річну історію його співробітниками врятовано безліч життів та внесено значну лепту у скарбницю вітчизняної медичної науки.
Маючи нагоду, Валерій Зуб щиро подякував спільноті онкологів за високий професійний рівень і гідне служіння справі та акцентував увагу аудиторії на неоціненій підтримці громади Чернігівщині, керівництва міста, області, депутатів всіх рівнів, меценатів у вирішенні проблем на благо життя пацієнтів. Далі до уваги глядацької аудиторії було презентовано відеофільм, в якому відображені як багатогранна історія колективу, так і його щоденні кроки у боротьбі за життя своїх пацієнтів.
На знак привітання до медиків звернулися представники адміністрацій міста, області, делегати депутатських корпусів усіх рівнів, представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади області, благодійники, ділові партнери, колеги з інших областей України та світу, вдячні пацієнті та небайдужа до проблем онкології громадськість. Вони висловити подяку всім працівникам онкологічної служби за їх нелегку щоденну працю, що складається з безлічі терплячих щоденних кроків до одужання множини пацієнтів, яким медики, намагаючись врятувати життя, віддають частинку себе. Окремі слова вдячності й низький уклін – ветеранам, тим, хто своєю копіткою працею заклав міцні основи онкологічної служби. Серед професійного сузір’я медиків-онкологів – почесні гості заходу: головний лікар, заслужений лікар України Володимир Зотов, який з 1993 по серпень 2015 року очолював Чернігівський обласний онкологічний диспансер, та заслужений будівельник України Анатолій Красний, котрий стояв у витоків будівництва онкодиспансеру.
Щирі вітання та вдячність медикам, які рятують людські життя та дають віру й надію на краще, висловила заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова. Вона зазначила, що головною запорукою розвитку онкологічної допомоги на Чернігівщині є ініціативний колектив Чернігівського обласного онкологічного диспансеру на чолі з головним лікарем Валерієм Зубом, який за підтримки влади та небайдужої до онкологічних проблем громади постійно перебуває у пошуку нових можливостей задля здоров’я пацієнтів.
Голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, звертаючись до присутніх, відзначив, що за 70 років свого існування Чернігівський обласний онкодиспансер пережив чимало знакових і важливих подій – від першого досвіду проведення променевої терапії до запуску надсучасного лінійного прискорювача. Як голова обласної ради, він запевнив, що разом із колегами-депутатами докладе зусиль, аби профільні програми забезпечення хворих необхідними ліками виконувалися й фінансувалися в повному обсязі.
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко подякував медикам за щоденну роботу та зазначив, що вони повертають життя багатьом людям, часом навіть тим, хто взагалі звірився у можливості одужання. Владислав Атрошенко закликав громаду до об’єднання й будівництва потужної держави, де існує гідна оцінка праці лікаря.
У межах урочистостей кращих працівників та почесних ветеранів праці онкологічної служби регіону за сумлінну працю, високий професіоналізм і вірність справі відзначили подяками та відзнаками від голів Чернігівських обласної держадміністрації, обласної ради, управління охорони здоров’я та міського голови.
Приємним акцентом зустрічі стало привітання від митців та художніх колективів області. Творчу плеяду склали: народна артистка України, викладач Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького Марина Гончаренко та Народний аматорський хореографічний колектив, шоу-балет «Ярмарка» під керівництвом Євгена Агафошина; Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм – соліст, заслужений артист України Сергій Сулімовський та балет «Екватор»; капела бандуристів – головний хормейстер, заслужений працівник культури України Микола Борщ та заслужена артистка України, художній керівник і головний диригент Раїса Борщ; академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» (художній керівник та головний диригент ? заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк); лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, соліст Театру естради «Феєрія» Богдан Коваленко; артисти обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Євген Бондар, Микола Лемешко, Дмитро Літашов, Сергій Пунтус; зразковий Центр танцю та фітнесу «Територія твого танцю» (м. Козелець, тренер ? Iрина Баштан); колективи та артисти Чернігівського міського палацу культури ім. В. Радченка: фольклорний гурт «Калита» (художній керівник – Оксана Пронченко), балет (художній керівник – Наталія Шарапова) та Олег Ніколаєнко; Народний художній колектив, Театр танцю «Слов’яни» (керівники – відмінниками освіти України, заслужені працівники культури України Марина та Володимир Дядечко), артистка, лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів, солістка Алла Гаркуша, яка у творчому тандемі з лікарями-онкологами виконала пісню «Найкращі з усіх» на вірші О. Кравчук (переробка пісні Simply the best з репертуару Т. Тьорнер).
У межах святкувань відбулася дводенна – 5 та 6 жовтня – медична конференція під назвою «Онкологія сьогодні: стратегія, напрями та пріоритети», яка пройшла у SPA-готелі «ШишкiNN» і зібрала майже 200 онкологів. Учасників конференції привітали заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петро Гармаш та головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб. Серед однодумців – як вітчизняні представники, так і колеги із зарубіжжя. Слухацькій аудиторії було представлено близько 40 доповідей–напрацювань, які торкаються найактуальних проблем онкології та методів організації онкологічної служби. Відкрив конференцію завідувач кафедри онкології ДЗ «ЗМАПО МОЗ України», доктор медичних наук Олексій Ковальов доповіддю «Комбінована терапія раку молочної залози на сучасному етапі». Чернігівський обласний онкологічний диспансер представив свої напрацювання: «Досвід застосування технології зварювання живих тканин в онкохірургії» – заступник головного лікаря з медичної частини, к.м.н. Григорій Бардаков; «Досвід лапароскопічних операцій в онкогінекології» – завідувач гінекологічним відділенням, к.м.н. Юрій Шень; «Проведення онкопластичних та реконструктивних операцій при раку молочної залози в умовах Чернігівського обласного онкологічного диспансеру» – завідувач поліклінічного відділення Олександр Заїка; «Візуалізація сторожевих лімфовузлів при раку молочної залози» – завідувач мамологічного відділення з реконструктивно-пластичною хірургією Сергій Поленков; «Використання біозварювальних технологій в онкогінекологічних хворих» – лікар-онкогінеколог гінекологічного відділення Олександр Зуб; «Еволюція парадігм в онкохірургії шлунково-кишкового тракту» – хірург-онколог абдомінального відділення з урологічними ліжками, к.м.н. Сергій Балабушко.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|