Меню
 
Головна arrow Новини
За підсумками першої хвилі підписання декларацій із пацієнтами Чернігівщина посіла шосте місце у загальноукраїнському рейтингу. Тому є сподівання, що друга хвиля, яка розпочнеться 15 жовтня, доведе – переважна кількість жителів області визначилася із тим сімейним лікарем, що буде опікуватися здоров’ям всієї родини. На цьому 11 жовтня наголошували учасники брифінгу у Чернігові.

Із середини жовтня ті лікарняно-профілактичні заклади області, які активно спрацювали у напрямку підписання декларацій із пацієнтами, почнуть отримувати кошти безпосередньо від Національної служби здоров’я. Таким чином, на них не поширюватиметься субвенція з державного бюджету, втім, сума коштів, яку вони отримають на свою діяльність, буде набагато більша, ніж була до цього.

Наводячи статистичні дані, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш зазначив: «16 закладів Чернігівщини уклали угоди про співпрацю із Національною службою здоров’я. Загалом в області 33 медичні заклади надають первинну медичну допомогу, з них 24 – в районних центрах і майже 36% будуть підписувати договір у другу хвилю. З наступного року все фінансування первинної ланки відбуватиметься виключно через НСЗ України на прямих договорах».

«Колективи лікувально-профілактичних закладів з розумінням поставилися до роботи з підписання договорів із НСЗУ, – наголосила лікар-статистик Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Віра Демченко, – майже 160 тисяч чернігівців (56% від загальної кількості) уклали договори із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Всі заклади уклали договори і два заклади чекають на отримання ліцензії на медичну діяльність. Очікуємо на подальшу співпрацю із населенням міста, зважаючи на те, що необхідної оргтехніки для роботи із пацієнтами в місті достатньо».

Таким чином, від кількості людей, що лікуватимуться на первинній ланці, залежатиме фінансова спроможність окремо взятого медзакладу. Так, наприклад, медики Корюківського районного центру ПМСД, який першим в області потрапив до реєстру Національної служби здоров’я, вже відчули позитивні результати активної роботи із пацієнтами – стверджує його головний лікар Світлана Лещенко: «У нас збільшилася заробітна плата як лікарів, так і середнього медичного персоналу. Задоволений персонал, прагне працювати краще, удосконалювати свої професійні якості. Ми отримуємо значні кошти, які можемо використовувати не тільки на заробітну плату, а і на свій розвиток. Покращуємо матеріально-технічну базу, закуповуємо обладнання, меблі, працюємо зі спонсорами, плануємо зробити гарне приміщення для дитячих візочків. Окрім того я, як керівник закладу, маю можливість застосовувати важелі впливу на медичний персонал, який зацікавлений у хороших показниках своєї роботи».

За словами Світлани Лещенко, нині заробітна плата сімейного лікаря у Корюківці становить 18 тисяч гривень, яка обумовлена тим, що в районі вже 70% жителів підписали декларації.

Загалом, як розповів Петро Гармаш, вже понад 560 тисяч жителів області обрали свого сімейного лікаря. «Я звертаюся до жителів області із проханням, щоб вони таки обрали свого сімейного лікаря. Це запорука того, що вам буде надаватися медична допомога на базі відносин «сімейний лікар-пацієнт», а заклад і окремо взятий лікар отримають достойне фінансування», – наголосив Перо Гармаш.

Втім, кінцевого терміну для підписання декларацій для громадян не встановлено. Але у першу чергу у цьому зацікавлені самі лікувальні заклади, бо державної субвенції на їх утримання в наступному році вже не передбачено.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів