31 жовтня в Чернігові пройшов семінар-нарада «Забезпечення ефективної відповіді на виклики пов’язані з ТБ/ВІЛ/Г на етапі формування системи громадського здоров’я», на якому лікарі фтизіатри, інфекціоністи, лікарі кабінетів «Довіра» області обговорювали бар’єри та перспективи розбудови громадського здоров’я на регіональному рівні. Захід проводився з ініціативи Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя, обласного протитуберкульозного диспансеру та проходив у рамках проекту Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.
Відкриваючи засідання, начальник КЗ «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» Володимир Тарасовський зазначив, що в області розпочалася реалізація пілотного проекту щодо реформування системи громадського здоров’я і нещодавно на зустрічі у заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової прийнято концептуальне рішення щодо створення обласного центру громадського здоров’я.
«Сьогодні ми працюємо згідно розробленої до кінця року «дорожньої карти», – зазначив Володимир Тарасовський. – У середньостроковій перспективі стоїть завдання створення нової моделі системи громадського здоров’я, яка орієнтована на збереження та зміцнення здоров’я, збільшення тривалості та покращення якості життя, попередження захворювань, зокрема, інфекційних. В цій роботі необхідна активна участь всіх лікарів, які повинні проводити роз’яснювальну роботу по профілактиці хвороб, агітувати за проведення профілактичних щеплень, ведення здорового способу життя». В своєму виступі керівник закладу також ознайомив учасників з ключовими поняттями громадського здоров’я, його оперативними функціями, законодавчою базою, основними завданнями.
Про стан інфекційні захворювання у формуванні громадського здоров’я на обласному рівні розповів заступник начальника КЗ «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» Віктор Штінов. «На жаль, на сьогодні в області відсутня структурована система потоків інформації та не розроблені механізми, які б дозволяли вчасно ними скористатися та швидко реагувати на проблему. В цивілізованих країнах світу вирішенням цих питань займається система охорони громадського здоров’я. ЇЇ формують, окрім медичної галузі, зацікавлені відомства та громадські організації», – зауважив Віктор Штінов.
Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Товчига Ніна зупинилася на питаннях протидії соціально – небезпечних захворювань та ролі фахівців районного рівня у призупиненні епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Про організаційні заходи протидії туберкульозу в умовах переходу на амбулаторні пацієнт - орієнтовні технології розповів головний фтизіатр Управління охорони здоров'я ОДА, заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру з лікувальної роботи Ярослав Вольський. Про розбудову регіональної системи МІО, досягнення та плани з покращення якості послуг у сфері ТБ/ВІЛ на обласному рівні розповіла завідувачка Центру МІО обласного протитуберкульозного диспансеру Наталія Гуня.
Присутні заслухали доповідь завідувачки поліклінічного відділення Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу обласного протитуберкульозного диспансеру Ірини Тесленок «АРТ, як профілактичний елемент у протидії епідемії ВІЛ. Децентралізація послуг. Відкриття мережі сайтів АРТ – забезпечення практичної доступності до ВІЛ-сервісної послуги». Про профілактику та лікування опортуністичних інфекцій у ВІЛ – інфікованих розповіла лікар-інфекціоніст поліклінічного відділення Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу обласного протитуберкульозного диспансер Ольга Терещенко. На актуальних питаннях інфекційної захворюваності та інфекційного контролю зупинився лікар-статистик КЗ «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» Віталій Василець.
Багато питань слухачі задали завідувачу гастроентерологічного відділення обласної лікарні, головному позаштатному спеціалісту Управління охорони здоров'я ОДА з гастроентерології Олегу Ревку, який розповів про сучасні підходи лікування хворих вірусним гепатитом С на основі «Рекомендацій Європейської асоціації по вивченню печінки».
«Запорукою успіху впровадження засад громадського здоров’я є інформаційне забезпечення як населення, так і медиків, – зазначила завідувач відділу ПЗСЖ КЗ «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» Ірина Ейсимонт. – Тільки профілактична робота, яку необхідно проводити кожному лікарю, дасть можливість забезпечити надійний захист від хвороб, їх своєчасне виявлення та профілактику».
Наприкінці учасники семінару-наради обговорили існуючі проблеми та шляхи їх вирішення, заходи діяльності щодо профілактики захворювань та розбудови системи громадського здоров’я на регіональному рівні.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|