Меню
 
Головна arrow Новини
Гематологи онкодиспансеру стали учасниками науково-практичної конференції «Плазмоклітинні неоплазії: клініка, діагностика та лікування».

Лікарі-гематологи Чернігівського обласного онкологічного диспансеру відмітили високий пізнавальний рівень дводенної науково-практичної Всеукраїнської конференції «Плазмоклітинні неоплазії: клініка, діагностика та лікування», яка відбулася 19 та 20 жовтня в містечку Яремче, що на Івано-Франківщині. На цьому наголосила завідувачка гематологічним відділенням онкодиспансеру Алла Нагорна.

Організаторами заходу виступили Національна академія медичних наук України, Міністерство охорони здоров’я України, ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України та ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет». Загалом у заході взяли участь 82 учасники, в тому числі експерти департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій та лікарі-гематологи з 23 областей України, представники фармацевтичних компаній, провідні фахівці профільних інститутів НАМН України, Івано-Франківського національного медичного університету, Інституту Раку МОЗ України.

Впродовж конференції відбулось п’ять сесійних засідань, на яких було представлено 25 доповідей наукових працівників і практичних лікарів, а також нарада обласних спеціалістів, присвячена проблемним питанням гематологічної служби в Україні.

На основі 10-річного моніторингу показників діяльності гематологічної служби представлено матеріал, що свідчить про зростання захворюваності на 38% і поширеності на 75% парапротеїнемічних неоплазій, основну частку серед яких становить множинна мієлома. Учасників конференції ознайомлено з найновішими досягненнями в діагностиці та моніторингу перебігу множинної мієломи і макроглобулінемії Вальденстрема.

Лекторами показано практичне значення цитогенетичного та молекулярно-генетичного дослідження патологічних клонів для вибору оптимальної лікувальної тактики, а також коагулологічних та імунологічних досліджень з метою прогнозування та запобігання ускладненням, що виникають у процесі цитостатичної терапії.

Значна частина доповідей стосувалася сучасних протоколів лікування парапротеїнемічних неоплазій, у тому числі високодозової хіміотерапії з автотрансплантацією стовбурових гемопоетичних клітин (аТСГК). У той же час учасниками конференції відзначено, що стан надання медичної допомоги хворим на множинну мієлому та інші парапротеїнемічні гемобластози в Україні не відповідає вітчизняним та закордонним стандартам.

Також наголошено на необхідності дотримання рекомендацій щодо лікування пацієнтів у першій лінії з використанням високотехнологічних схем хіміотерапії з наступною аТСГК. Такий підхід дозволить збільшити тривалість та поліпшити якість життя хворих на множинну мієлому.

Цікавим й оптимістичним був блок презентацій нових протипухлинних препаратів, що зареєстровані в Україні або проходять клінічні випробування у вітчизняних та закордонних клініках.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів