Меню
 
Головна arrow Новини
Сезон грипу починається. Як діяти?

За прогнозами ВООЗ, сезонні застудні інфекційні захворювання – грип та інші ГРВІ – циркулюватимуть в Україні до травня 2019 року. Передбачається, що найактивнішими будуть штами грипу (А)«Мічиган», (А)«Сінгапур», (В)«Колорадо». Вважається, що саме від «Сінгапуру» українці не мають імунітету, бо протягом минулих років він «відвідував» Україну протягом незначного періоду часу. У разі появи штаму «Сінгапур» в Україні, він може призвести до важкої пневмонії та високої захворюваності літніх людей, дітей та тих, хто має хронічні недуги.

На Чернігівщині з 01 листопада розпочався моніторинг перебігу епідемічного сезону щодо застудних захворювань. Так, за повідомленням офіційного сайту ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України», нині ситуація із захворюваністю відповідає середньорічному рівню, характерному для цієї пори року, захворюваність на грип та ГРВІ на 40% нижча за епідемічний поріг по області, а по Чернігову – на 47,7%.

«Єдиним дійовим захистом від грипу є профілактична вакцинація, – стверджує завідувачка інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2», головний позаштатний інфекціоніст Управління охорони здоров’я ОДА Світлана Ворона. – Щеплення може убезпечити людину як від захворювання, так і від можливих ускладнень. Навіть якщо щеплена людина і захворіє на грип, то хвороба протікатиме набагато легше, ніж у того, хто уникнув вакцинації».

Інфекціоністи зазначають: грип починається як звичайна застуда, втім, за короткий час симптоми посилюються – температура тіла може підвищуватися до 40,5 градусів, виникає головний біль, ломота у суглобах, можуть додаватися інші респіраторні симптоми.

«Задля уникнення ускладнень хворому необхідно забезпечити постільний режим, пити більше рідини. Температуру тіла, яка не перевищує 38,5 градусів збивати не варто, адже вона сприяє виробленню антитіл до збудника інфекції. Рекомендується симптоматичне лікування», – повідомляє Світлана Ворона.

Дійові вакцини проти грипу – «Ваксігрип» (Франція) та «ДжиСіФлю» (Південна Корея). Їх можна придбати за попереднім замовленням в аптечних закладах Чернігівщини, причому, в деяких з них можуть вимагати рецепт від сімейного лікаря або терапевта.

«Вакцинація проти грипу не входить до переліку календарних щеплень, – зазначає заступник головного лікаря КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня», головний позаштатний педіатр Управління охорони здоров’я ОДА Людмила Кривець, – тому питання імунопрофілактики кожен приймає особисто для себе. Вакцинація рекомендована літнім людям, працівникам організованих колективів та дітям. До речі, Прилуцький обласний будинок дитини «Надія» (що перебуває у підпорядкуванні

Управління охорони здоров’я ОДА) на щеплення персоналу та вихованців від грипу має кошти з державного бюджету».

Ситуація щодо захворюваності на грип перебуває на постійному контролі Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів