Меню
 
Головна arrow Новини
«Реалізація заходів щодо протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ у Чернігівський області» - така назва обласного семінару-наради, який відбувся у Чернігові 27 листопада. У семінарі взяли участь лікарі КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер», районні фтизіатри, а також лікарі кабінетів «Довіра».

Відкриваючи засідання, заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Товчига ознайомила з проблемами і досягненнями в роботі фахівців первинної і вторинної ланки по ранньому виявленню випадків ТБ і ВІЛ, наданню медичної допомоги, звернувши особливу увагу на своєчасне призначення терапії та організацію контрольованого лікування на амбулаторному етапі. Наголошувалося на необхідності об’єднання зусиль фтизіатрів, інфекціоністів та сімейних лікарів щодо ефективного виявлення хворих на ТБ, ВІЛ, застосовуючи для цього доступні методи, такі як дослідження за допомогою швидких тестів та аналіз мокротиння. «Таким чином, основне завдання – це надання на місцях всього спектру якісних послуг хворим на ТБ, ВІЛ, поєднану інфекцію шляхом відкриття сайтів АРТ, забезпечення необхідних лабораторних обстежень, консультацій фахівців, а також здійснення соціального супроводу», - наголосила Ніна Товчига.

Про шляхи покращення послуг у сфері ТБ, ВІЛ саме на амбулаторному етапі лікування та про його моделі, що запроваджуються в області, поінформувала заступник головного лікаря Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру з поліклінічної роботи Жанна Карпенко. У свою чергу з досвідом роботи мультидисциплінарних команд із забезпечення ВІЛ-інфікованих інтегрованими послугами ознайомила заступник головного лікаря закладу з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Галина Лисенко.

Представник міжнародної організації РATH Наталія Заїка, розповіла про виконання індикаторних показників під час реалізації в області заходів проекту «Виклик ТБ» та надала практичні рекомендації щодо покращення якості послуг у сфері ТБ, ВІЛ. Під час роботи у групах учасники семінару розглянули та обговорили різні приклади ведення складних клінічних випадків ВІЛ/туберкульозу.

Нарада відбулася за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).






Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів