Меню
 
Головна arrow Новини
Безкоштовне стентування здійснено 140 пацієнтам.

За рівнем смертності від серцево-судинних захворювань Україна вже не один рік поспіль лідирує серед країн Європи. Щороку у понад 40 тисяч українців виявляють інфаркт міокарда. Останні три роки в Україні діє урядова ініціатива надання безкоштовної допомоги – «Забезпечення лікування хворих з серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями при ургентних випадках настання гострого інфаркту міокарда». З цього приводу в країні організована та активно розвивається мережа реперфузійних відділень, в яких безоплатно здійснюють коронарне стентування (відновлення кровотоку по артеріях серця) при гострому інфаркті міокарда. Такі центри працюють у режимі 24/7/365.

Нині КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2» – один із закладів області, який відповідає критеріям урядової програми щодо лікування пацієнтів із гострим інфарктом міокарда, котрі потребують невідкладної ангіографії/стентування та перший заклад на Чернігівщині, що започаткував прогресивну методику лікування.

Як зазначив завідувач відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії Сергій Стратілат, протягом цього року в медичному закладі коронарне стентування проведено 140 пацієнтам, що становить 70% від загальної кількості випадків інфаркту. Тому операції з коронарних стентувань у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда в Україні системно зростає - якщо у 2015 році їх було лише 142 на 1 млн населення, то у 2017 році - 220 на 1 млн.

Причиною інфаркту міокарда стає порушення кровообігу в коронарних артеріях – судинах, які живлять серце киснем. Через утворення тромбів або атеросклеротичних бляшок у цих судинах м’язи серця припиняють отримувати насичену киснем кров і як наслідок – клітини м’яза починають відмирати. Через це порушується робота одного з головних органів людини. Тож головне завдання кардіолога за таких обставин – відновити нормальний кровообіг у коронарних артеріях, тобто позбутися тромбу чи атеросклеротичної бляшки. Новаційний спосіб відновити кровопостачання в зоні інфаркту – встановити в коронарну артерію стент. Коронарний стент – це металевий каркас трубчастої форми, який підтримує просвіт артерії заданої форми і розміру. Через невеликий прокол, який зазвичай робиться на нозі чи руці хворого, стент вводять до закритої тромбом чи бляшкою коронарної артерії. У потрібній ділянці стент розширюється та залишається в судині, зберігаючи просвіт достатнім для нормального кровообігу.

Встановити стент пацієнту з гострим інфарктом міокарду необхідно впродовж 12 годин, але найкраще зробити це протягом двох годин з моменту звернення пацієнта до медпрацівників. Відтак така технологія ефективна в усьому світі.

«Технологія стентування досить дороговартістна, стент коштує 35?40 тисяч гривень. Втім, на cьогодні в Україні існує програма повного бюджетного забезпечення гострих інфарктів міокарду (ГІМ), коли держава повністю забезпечує стентами та супутнім інструментарієм. У нашому медичному закладі працює шість бригад потужних фахівців, які повністю володіють цією методикою оперування та забезпечують цілодобове чергування. У лікарні є відділення з палатами інтенсивної терапії. Якщо пацієнт підпадає під цю програму бюджетного забезпечення, йому про це пловідомляють. Як альтернативний спосіб лікування – оперування, яке більш травматичне, при ньому виникає більша вірогідність ускладнень. Остаточний вибір – завжди за пацієнтом», – розповідає Сергій Стратілат.

Після своєчасної та ефективної реперфузійної процедури пацієнт швидко й ефективно відновлюється і в залежності від тяжкості стану може бути виписаний через кілька днів і продовжити реабілітацію в амбулаторних умовах.

Стентування – це лише один з етапів лікування, надалі відбувається супутня терапія. Втім, стентування не обумовлює виникнення повторного інфаркту.

Інфаркт значно помолодшав, зазначає лікар. Згідно із статистичними даними, наймолодшому пацієнтові Чернігівської міської лікарні №2, який переніс гострий інфаркт міокарду, виповнилося 22 роки. Для жінок інфаркт більш характерний у віці за 50. Найчастіше схильні до інфаркту люди, які працюють з хімічними препаратами, працюють зварниками, будівельниками.

Як отримати безкоштовну допомогу?

Пацієнт із симптомами гострого інфаркту міокарда ( медичною мовою - найгострішої фази ГІМ, що має назву «гострий коронарний синдром» (ГКС) з елевацією сегмента ST, тобто STEMI), може звернутися за допомогою за номером екстреної та невідкладної медичної допомоги, зателефонувавши «103».

Якщо ГІМ підтвердився в перші години від початку симптомів, важливо надати допомогу протягом 12 годин (в деяких випадках – доба), тобто, чим раніше, тим краще. Для максимального ефекту від процедури і наступної ефективної реабілітації пацієнта повинні доставити в кардіоцентр протягом перших двох годин від першого контакту з медичним персоналом.Далі команда інтервенційних кардіологів проводить стентування.

Отже, при появі таких симптомів гострого інфаркту міокарда – негайно телефонуйте 103!

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів