На засіданні оперативного штабу (голова штабу – заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін) заслухано та обговорено інформацію щодо ситуації із захворюванням на грип та ГРВІ в області, готовності лікувально-профілактичних закладів до роботи в епідемічний період, а також стан забезпечення лікарськими засобами, проведення вірусологічних обстежень та імунізації населення проти грипу.
Зокрема, зазначалося: протягом 51 тижня 2018 року на грип та ГРВІ в області захворіло 6053 особи, з них 3896 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 45,%. Госпіталізовано 150 осіб, з них 120 дітей (80,0%).
По м. Чернігову захворіло 2196 осіб, з них дітей – 1552, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 41,0%. Перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Бахмацькому та Коропському районах.
З початку епідсезону вірусологічною лабораторією досліджено матеріал від 6 хворих на ГРВІ та грип, у чотирьох з них виділено віруси грипу типу А, в тому числі і у жительки Бахмацького району, яка, незважаючи на проведене лікування у Бахмацькій ЦРЛ, померла.
За результатами обговорення учасниками штабу прийняті рішення по координації діяльності з попередження розповсюдження захворюваності на грип та ГРВІ в області.
Нагадуємо, що зараження грипом можна попередити навіть під час епідемії, якщо:
- уникати скупчень людей, користуватися при необхідності одноразовими масками, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;
- регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;
- необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем;
- користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками під час кашлю, а також при нежиті.
Якщо з'явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:
- залишатися вдома при перших ознаках хвороби, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку, яка може виявитися смертельною для деяких з них;
- обов'язково звертайтеся до лікаря та викликайте його додому;
- ізолювати хвору людину — виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри від хворої людини.
Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|