Продовжуючи практику проведення моніторингових візитів до медичних закладів районів та міст з питань протидії соціально – небезпечним захворюванням (туберкульоз, ВІЛ-інфекція/СНІД), 19 лютого обласні фахівці на чолі з начальником Управління охорони здоров’я Петром Гармашем та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Миколою Дейкуном завітали до ЦРЛ та центру ПМСД Бобровицького району. Мета моніторингового візиту – надання організаційно-методичної допомоги, контроль виконання заходів з питань виявлення туберкульозу та ВІЛ-інфекції, лікування туберкульозу та поєднаної патології туберкульоз /ВІЛ, дотримання вимог інфекційного контролю у медичних закладах.
У зустрічі і обговоренні результатів взяв участь голова Бобровицької районної державної адміністрації Василь Кучерина, адже питання протидії туберкульозу/ВІЛ-інфекції - одне з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я та перебуває на постійному контролі.
Під час візиту і зустрічі з колективами закладів, було відмічено, що у районі приділяється увага розвитку медичної служби. Рекомендації попереднього візиту у 2018 році виконані у частині відкриття сайту АРТ на базі кабінету «Довіра» Бобровицької ЦРЛ. Це створило зручності для хворих, які тапер можуть отримувати майже увесь спектр ВІЛ-сервісних послуг не виїжджаючи із району. Покращилася робота з профілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих. Також були обговорені принципові зміни в організації лікування хворих на туберкульоз з акцентом на амбулаторний етап лікування та проведення контрольованої терапії із залученням не лише медичного персоналу, а й фахівців неурядових організацій.
Учасники моніторингової групи надали практичні рекомендації щодо облаштування у відповідності до вимог нормативних документів місця для збору мокротиння, фтизіатричного кабінету ЦРЛ, а також наголосили на необхідності особливої уваги щодо надання та покращення послуг у сфері ТБ/ВІЛ, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення.
Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|