20 березня відзначається Всесвітній день здоров’я ротової порожнини. Що саме радять в цей день своїм пацієнтам стоматологи КЗ «Новгород-Сіверська ЦРЛ»?
Володимир Падій – завідувач стоматологічним відділенням, стоматолог – хірург: «Красиві зуби, здорові ясна – це не тільки красива посмішка, але міцний організм. У порожнині рота їжа підготовлюється до перетравлення – це пережовування, обробка ферментами підщелепної залози, привушної і під’язикової залоз. Отже, дуже важливо мати здорові зуби, ясна, залози. Потрібно постійно слідкувати та проводити профілактичні заходи по оздоровленню твердих тканин зуба, слизової рота, вчасно лікувати захворювання. При появі будь-яких новоутворень, порушення слизової слід звертатись до стоматолога для своєчасного виявлення захворювання, адже краще попередити, ніж лікувати. Це повинен знати кожний».
Ніна Криницька – стоматолог дитячий: «Дитяча стоматологія – особлива сфера стоматологічної практики. Адже тут необхідні не тільки практичні знання, але особливий підхід до кожної дитини, задля того, щоб малеча з радістю приходила до лікаря.
Навіщо лікувати молочні зуби? Зміна молочного прикусу починається з 6 років і триває до 10-12 років. Дитина має пережовувати їжу по появи постійних зубів. Крім пломбування молочних зубів також здійснюємо ліплення тимчасових зубів. Крім пломбування молочних зубів також здійснюємо сріблення тимчасових зубів. Звертаємо увагу батьків, що лікування молочних зубів обов’язкове. Найкращою профілактикою стоматологічних захворювань є консультація матері ще в період вагітності. Для профілактики карієсу проводимо гігієнічне навчання, демонструючи, як правильно чистити на наочних засобах. Зуби потрібно чистити двічі на день: зранку та ввечері. До лікаря потрібно звертатись 2 рази на рік. Дитячий стоматолог оглянувши ротову порожнини, вкаже на існуючи проблеми та проведе необхідне лікування».
Олена Дощана, Олег Копил - стоматологи-терапевти: «Стан ясен у ротовій порожнині відображає здоров’я організму в цілому. Якщо не лікувати гінгівіт, або відтермінувати лікування, запалення поширюється на зв'язковий апарат зуба та кісткову тканину і викликає розвиток пародонтозу. Вчасне лікування твердих тканин зуба і слизової, правильна і постійна гігієна порожнини рота – запорука здоров’я людини».
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|