Меню
 
Головна arrow Новини
«Туберкульоз – загроза життю і здоров’ю».

Таку назву має книжкова виставка, відкрита в обласній науковій медичній бібліотеці, присвячена 100 річниці створення протитуберкульозної служби на Чернігівщині.

На виставці представлені книги, в яких на сучасному науковому рівні висвітлено основні тенденції профілактики і лікування такого поширеного та небезпечного захворювання, як туберкульоз. Описано, як підвищити імунітет і запобігти грізному захворюванню в різних вікових групах.

Стан медичного обслуговування населення Чернігівської губернії до 1919 року практично відповідав рівню колоніальних і слаборозвинутих країн, але саме цього року робить перші кроки протитуберкульозна служба Чернігівщини. У 1919 році Чернігівський губернський з’їзд представників повітових відділів охорони здоров’я ухвалив резолюцію з питань боротьби з туберкульозом серед дітей.

З 1919-1923 років у Чернігові та Острі Товариство Червоного Хреста відкрило стаціонари для хворих на туберкульоз по 25 ліжок, а у 1923 році у Ніжині та Чернігові створено перші протитуберкульозні диспансери, а у Чернігові ще й перший рентгенологічний кабінет. У 30-х роках минулого століття починають проводити масові обстеження населення на туберкульоз вже у плановому порядку. У 1936 році організовано лабораторію з виробництва протитуберкульозних вакцин.

У 1944 році Чернігівський обласний виконавчий комітет прийняв спеціальне рішення, яке передбачало розгорнути 200 ліжок для лікування туберкульозних хворих і відкрити 8 протитуберкульозних диспансерів у Новгороді-Сіверському, Остерському, Менському, Бобровицькому та інших районах області. У 50-ті роки широке поширення отримала протитуберкульозна вакцинація новонароджених, дітей та підлітків.

У 1957 році Обласний протитуберкульозний диспансер очолив Леонід Якович Замдборг. Продовжив справу, розпочату Леонідом Замдборгом, Василь Васильович Хоменко. Саме під його керівництвом завершено велике будівництво диспансеру.

Продовжив справу своїх попередників Валерій Павлович Дубров, який пройшов шлях від лікаря-педіатра до фахівця з фтизіатрії.

2015 року обласний протитуберкульозний диспансер очолив Микола Петрович Дейкун, к. м. н., заслужений лікар України. Людина яка пройшла професійний шлях від фельдшера до начальника Управління охорони здоров’я, що має колосальний досвід наукової та практичної роботи.

Нині обласний протитуберкульозний диспансер оперативно і своєчасно реагує на регіональні зміни в системі охорони здоров’я і прагне, щоб допомога людям, хворим на туберкульоз всіх верств населення, залишалася доступною і менш затратною для пацієнта.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc