Меню
 
Головна arrow Новини
Як перейти на літній час без втрат для здоров’я.

Останньої неділі березня Україна у черговий раз переходить на літній час і станеться це в ніч з 30 на 31 березня, адже необхідно буде перевести стрілки годинників на одну годину вперед. Відтак, спатимемо тієї ночі на 60 хвилин менше, ніж у період дії зимового часу.

Через те, що українці прокинуться раніше, це може спричинити деякі тимчасові незручності для організму. Тому лікарі часто-густо стикаються із певними скаргами з боку своїх пацієнтів на підвищену втомлюваність, зниження працездатності протягом робочого дня, певні прояви депресії, дратівливість, коливання артеріального тиску тощо. Зазвичай перехід на літній час негативно впливає на тих, хто страждає на серцево-судинні та нервові захворювання – таким людям треба бути особливо уважними до свого здоров’я.

Лікар-методист відділу пропаганди здорового способу життя Обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя Олена Ткаченко радить: «Для того, щоб процес переходу на літній час якомога менше відобразився на стані здоров’я, необхідно дотримуватися простих порад. По-перше, до переведення стрілок годинника варто готуватися за кілька днів аби організм заздалегідь почав звикати до нового режиму дня. Тому щоденно лягайте спати хвилин на 15 раніше, ніж зазвичай. По-друге, забезпечте собі комфортні умови для засинання – провітрюйте приміщення (пам’ятайте, що ідеальна температура для якісного сну у приміщенні повинна сягати 18-20 градусів за Цельсієм), засинайте у темряві і тиші, намагайтеся не користуватися гаджетами та не дивитися телевізор перед сном. Крім того, не стимулюйте ввечері свій організм за допомогою міцного чаю, кави та алкогольних напоїв, а вечеряйте не пізніше, ніж за 2 години до сну. Також ввечері рекомендовані нетривалі прогулянки, які допоможуть вам наситити організм киснем. А задля економії часу вранці та позбавлення сонливості приготуйте собі одяг та сніданок з вечора. До речі, за допомогою контрастного душу ви зможете відчувати себе вранці значно бадьорішим, звісно, це порада лише для тих, кому така водна процедура не має протипоказань за станом здоров’я.

Людям похилого віку та таким, що живуть із хронічними захворюваннями, особливо тим, хто страждає на серцево-судинні недуги, варто проконсультуватися зі своїм лікарем щодо графіку прийому медикаментів та корекції режиму дня».

Отже, виважено поставтеся до необхідності жити за новим часовим графіком і отримуйте від весняної пори задоволення!



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc