Про роботу хірургічної служби Чернігівщини у 2018 році та перспективні завдання щодо її оптимізації нинішнього року йшлося 5 квітня на обласній нараді-семінарі. Участь у заході взяли лікарі-хірурги обласних медичних закладів, ЦРЛ, ЦМЛ.
Зі вступним словом до присутніх виступив заступник начальника Управління охорони здоров’я Пулін В., який зазначив, що в нашому регіоні в області хірургії активно впроваджуються принципи наукової організації праці, новітні методики діагностики та лікування.
Робота хірургічної служби здебільшого спрямовується на виконання планових хірургічних втручань, раннє виявлення захворювань, профілактику їхніх ускладнень, інтенсифікацію роботи ліжкового фонду.
Головний експерт – координатор Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації зі спеціальності «Хірургія», голова правління Чернігівської обласної Асоціації хірургів, к.м.н. Василинчук В. доповів про результати роботи хірургічної служби області за 2018 рік.
Крім того, Валерій Василинчук є ініціатором впровадження передових технологій хірургічних втручань: панкреатоцистоентеростомії, абдомінізації підшлункової залози, екстрадуоденізіції виразки, мостовидної та сегментарної дуоденоспластик.
Своїм досвідом в області хірургії поділилися провідні фахівці:
- головний науковий співробітник відділу стравоходу та реконструктивної гастроентерології НІХТ ім. О.О. Шалімова, д.м.н., професор Лаврик А., який виступив з доповіддю на тему «Післяопераційні ускладнення в абдомінальній хірургії»;
- завідувач науково-дослідного відділення анестезіології та інтенсивної терапії Національного інституту раку, д.м.н. Лісний І. виступив з доповіддю на тему «Безопіоідна аналгезія після хірургічних втручань. Міф, або реальність?»
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|