З початку 2019 року у лікарні активно здійснюється скринінгове обстеження молочних залоз жінкам після 40 років та пацієнткам, які мають певні скарги на ущільнення або новоутворення у грудях, деформації форми та/або контурів грудей, втягнення шкіри грудей, кров’янисті виділення з соска, ерозії та виразки на соску, а також збільшення підпахвових та/або надключичних лімфатичних вузлів. Про це повідомила лікар-рентгенолог Юлія Шавша.
Так, мамографічний цифровий комплекс «MADIS», який не потребує плівки та на якому проводяться обстеження у ЦРЛ, дозволяє побачити зміни зі сторони молочних залоз чи то вікові, чи то патологічні. Мамографія – один із провідних методів первинної діагностики раку молочної залози,що дозволяє діагностувати пухлини розмірами від 5-10мм. Ефективність та доказовість методу становить 75-95%, його застосування при клінічній діагностиці раку молочної залози дозволяє виявити пухлини І стадії у 50-70% випадків. При непідвладних пальпації пухлинах мамографія дозволяє виявити захворювання у 18-33% випадків.
Як зазначає Юлія Шавша, протягом першого кварталу нинішнього року обстежено 207 жінок. Це більше, ніж за весь 2018 рік, що свідчить про зацікавленість та бажання жінок проходити таке обстеження. У першому кварталі було виявлено 1 підтверджений рак молочної залози на ранній стадії, 6 фіброаденом, 2 кісти та гематома молочної залози.
«Максимальна інформованість жінок про мамографічне обстеження дає змогу запобігти або попередити патологічні процеси та захворювання молочних залоз, – наголошує лікар-рентгенолог. – Для цього слід звернутися до рентгенологічного кабінету ЦРЛ, жінки з району приймаються до 12 години, міські – після 14 години».
Відтак мамографія здатна виявити патологію молочних залоз на суттєво ранніх стадіях, що має велике значення для своєчасного лікування захворювання.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|