Меню
 
Головна arrow Новини
Про результати впровадження заходів протидії ТБ/ВІЛ на Чернігівщині, а також про досягнення, забезпечення сталості послуг та перспективні наміри йшлося 25 квітня на засіданні «за круглим столом» у Чернігові.

Під час відкриття зсідання начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш звернув увагу присутніх на шляхи протидії епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в умовах реформування галузі із зазначенням функцій лікувальних закладів різних рівнів надання медичної допомоги. У свою чергу головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО обласної ради Микола Дейкун зазначив: надання якісних консультативних послуг сприятиме ранньому виявлянню туберкульозу та ВІЛ-позитивного статусу, своєчасному призначенню комплексного лікування обох хвороб, зменшенню смертності від ТБ/ВІЛ та ефективній профілактиці цих інфекцій серед населення області.

Про позитивну динаміку якості надання інтегрованих послуг хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ в області розповіла координатор проекту Challenge TB, PATH Наталія Заїка, зупинившись, зокрема, на методичних рекомендаціях щодо діагностики та лікування латентного туберкульозу у дітей та дорослих. З результатами реалізації заходів проекту «Challenge TB» в області познайомила заступник головного лікаря ЧОПТД Ніна Товчига. Також вона ознайомила фахівців із розробленою «Дорожньою картою із покращення якості послуг хворим на ТБ/ВІЛ і забезпечення їх сталості на обласному рівні». Про доцільність проведення децентралізації послуг, об’єднання зусиль фтизіатрів, інфекціоністів та сімейних лікарів у питаннях своєчасного виявлення, проведення контрольованого лікування хворих на ТБ, ВІЛ, ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, що в свою чергу призупинить темпи розповсюдження цих недуг, а також допоможе отримувати повний спектр послуг пацієнтам, не виїжджаючи зі свого населеного пункту, повідомила заступник головного лікаря ЧОПТД з амбулаторно-поліклінічної роботи Жанна Карпенко.

Учасники круглого столу обговорили особливості перебігу захворювань ТБ/ВІЛ, плани з покращання якості надання інтегрованих послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів. Серед іншого йшлося і про здійснення комплексних заходів із профілактики, виявлення та діагностики ТБ, ВІЛ-інфекції. Зокрема, своїми напрацюваннями і досвідом організації роботи по виявленню випадків ТБ,ВІЛ та наданню медичної допомоги на амбулаторному етапі поділився головний лікар Чернігівського районного центру ПМСД Віктор Куниця, а про роль соціального супроводу у покращенні якості надання послуг та вплив на результати лікування хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ познайомила голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко.

Участь у засіданні взяли головні лікарі центрів первинної медико-соціальної допомоги, районні фтизіатри, інфекціоністи із Городнянського, Куликівського, Новгород-Сіверського, Семенівського, Менського, Чернігівського районів, лікарі обласного протитуберкульозного диспансеру, представники неурядових організацій.

Захід відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).




Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc