Зокрема, учасники засідання висвітлили питання результатів роботи колективу диспансеру по веденню хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, шляхів усунення прогалин та подальші плани із покращення якості послуг, а також говорили про стан дотримання вимог із інфекційного контролю у цьому медичному закладі.
Голова медичної ради, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун наголосив, що прийшов час надання пацієнтам закладу не лише якісних інтегрованих послуг, а і роботи «інтегрованих» фахівців. Тобто лікар у межах закладу повинен надати хворому ефективну максимально різнопрофільну медичну допомогу при тому, що нині у закладі оновлюється та поповнюється медичне обладнання, систематично організовуються і проводяться навчання фахівців.
Заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Ніна Товчига відмітила, що спеціалістами закладу проведена певна робота по наданню інтегрованої допомоги хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ. Однак, ще існує ряд питань і проблем, які потребують доопрацювання та вирішення у поточному році. Відтак надання якісних інтегрованих послуг буде сприяти ранньому виявлянню туберкульозу та ВІЛ-позитивного статусу, своєчасному призначенню комплексного лікування обох хвороб, зменшенню смертності від ТБ/ВІЛ та ефективній профілактиці поширення цих інфекцій серед населення області. Для розширення переліку і покращення ефективності медико–соціальних послуг, необхідно використовувати можливості всіх фахівців закладу шляхом створення мультидисциплінарних команд.
Члени медичної ради заслухали лікарів-інфекціоністів Дмитра Курилова, Ольгу Терещенко, лікаря-фтизіатра Вікторію Мацкевич, які розповіли про особливості надання медико-соціальної допомоги пацієнтам на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ під час стаціонарного лікування, а також про необхідність вчасного виявлення та попередження захворювань ТБ, ВІЛ. Акцентовано увагу на слабких і сильних сторонах роботи у ході виявлення та лікування хворих з ТБ та ВІЛ. Про інфекційний контроль у диспансері повідомив лікар-епідеміолог Анатолій Валовенко. Про стан дотримання вимог із інфекційного контролю та подальші кроки щодо його покращення інформувала заступник головного лікаря з медсестринства Наталія Рудько. Так зазначено, що упродовж останніх 3-х років проводяться заходи по приведенню закладу до вимог Стандарту з інфекційного контролю, а саме розподілені потоки хворих, встановлені УФ-опромінювачі (одержані по гуманітарній допомозі) в зонах високого ризику інфікування ТБ, розробляються і впроваджуються стандарти операційних процедур, встановлені шлюзи між зонами високого та низького ризику інфікування ТБ у терапевтичних відділеннях закладу, активізувалась робота комісії з інфекційного контролю тощо.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|