На початок 2019 року в місті Чернігові на обліку перебуває 944 ВІЛ-інфікованих осіб. Приблизно така ж кількість хворих нараховувалася й торік. Раніше приріст інфікованих міг становити більше 100% на рік. Серед зазначеного числа ВІЛ-інфікованих 60 – діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями. Майже третина цієї малечі має підтверджений статус. У п’ятьох дітей – СНІД.
Як зазначила лікар-епідеміолог Чернігівської міської лікарні №2 Лариса Лугова, найпоширеніший шлях інфікування – статевий. Також вона акцентувала увагу на тому, що виявлена лише незначна частина ВІЛ-інфікованих осіб. При обстеженні населення на антитіла до ВІЛ щорічно виявляється до 1% позитивних результатів. І це лише ті особи, які активно звернулися для обстеження, або виявлені з різних причин.
«Крім обстеження на антитіла до ВІЛ методом імуноферментного аналізу, нині є можливість обстеження швидкими тестами, що скорочує період очікування до хвилин. Усі обстеження на ВІЛ-інфекцію проводяться безкоштовно, у будь-якому медичному закладі міста. Зокрема у Чернігівській міській лікарні №2 щороку здійснюється до 5000 обстежень, із них позитивних результатів припадає десь на 50 осіб», – поінформувала фахівець.
Чим раніше виявити ВІЛ – тим більше шансів на подовження тривалості життя. Наразі всім ВІЛ-інфікованим особам призначається антиретровірусна терапія, що покращує стан пацієнтів, якість життя, зменшує вірусне навантаження, відтак, ВІЛ-інфікований не зможе інфікувати інших.
Довідково: Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу – 19 травня. У Чернігові за останні 22 роки з моменту спостереження за захворюванням виявлені 2982 ВІЛ-інфікованих, з них пішли з життя вже 674 особи, від СНІДу – 305 осіб.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|