12 червня відбулося чергове засідання обласної комісії з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке провела в.о. голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова. У засіданні взяли участь начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради Микола Дейкун, члени комісії та представники ЗМІ.
У вступному слові Наталія Романова наголосила, що сьогодні Чернігівщина впроваджує Європейські стандарти підходу до профілактики та лікування туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу. Відповідальність за роботу по виявленню, наданню медичної допомоги покладається на фахівців лікувальних закладів всіх рівнів надання медичної допомоги. Важливою складовою у питаннях організації і проведення заходів протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу є неурядові громадські та благодійні організації.
В свою чергу, начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш підкреслив, що за результатами моніторингових візитів фахівців ТБ/ВІЛ служби області, всього проведено 20 виїздів, окремі питання по покращенню роботи у сфері ТБ, ВІЛ у центрах ПМСД, центральних районних та міських лікарнях відпрацьовані. Водночас залишаються невирішеними проблеми по виявленню ТБ, ВІЛ, проведенню лікування, переадресацією, лабораторному супроводу.
Микола Дейкун ознайомив присутніх із процесом і результатами децентралізації інтегрованих послуг у сфері туберкульозу, ВІЛ – інфекції/ СНІДу, наркоманії. Представив слухачам Дорожню карту з покращення якості послуг хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ та забезпечення їх сталості в Чернігівській області на 2019 – 2023 роки.
Про вклад регіональних неурядових організацій у подолання епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, впровадження проектів «Заради життя» та «HelthLink – Чернігівська область» проінформувала голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко.
Завідувач дитячим відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру Катерина Звягельська доповіла щодо профілактики, захворюваності на туберкульозу серед дитячого населення області та шляхи удосконалення роботи.
Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Галина Лисенко детально ознайомила фахівців з епідемічною ситуацією щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу та результатами виконання обласної Цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2016–2018 роках і завданнями на 2019 рік.
На засіданні відзначалося, що в області все більшого розповсюдження набуває практика застосування швидких тестів, що дозволяють оперативно виявляти захворювання та розпочинати їх лікування. Також обласна комісія з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу констатувала інші позитивні зрушення у боротьбі з цими хворобами, напрацювала та узгодила перелік подальших дій.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|