Гібридні хірургічні втручання – один із основних сучасних напрямків, що розвиваються в судинній хірургії XXI століття. Одномоментне поєднання реконструктивної хірургії (відкритої операції на артеріях) з ендоваскулярними (внутрішньосудинними, без розрізів) методиками доцільно в деяких складних випадках, а іноді це єдиний можливий спосіб оперування складних уражень.
Як зазначив завідувач відділення інтервенційної радіології (рентгено-хірургічний блок) та рентгенології – серцево-судинний, ендоваскулярний хірург відділення серцево-судинної хірургії Олександр Бараненко, до лікарні поступив пацієнт із розшаруванням (дисекцією) загальної здухвинної артерії. Вона знаходиться в області тазу, де аорта розділяється на дві судини, які йдуть у ноги. На фоні розшарування артерії в судині виник тромб, який перекрив кровотік у кінцівку. Виникла критична ішемія (тканеве голодування) нижньої кінцівки.
«Пацієнту за 60 років. Спочатку була виконана стандартна відкрита операція, під час якої видалено тромб. Для подолання розшарування задіяний ендоваскулярний метод, сутність якого полягає в тому, що в артерію вставили стент. Лише комбінація цих двох втручань вирішила проблему – пацієнт залишився з нижньою кінцівкою», – зазначив Олександр Бараненко.
Склад бригади лікарів, що рятували пацієнта: лікар-хірург судинний Олександр Бараненко, асистував лікар-хірург судинний Іван Саввіді, лікар-анестезіолог Валентина Мельник, сестра медична-анестезист, рентгенолаборант Альвіна Цикал, сестри медичні операційні Ганна Василенко та Лариса Гринь.
Прогноз для пацієнта цілком сприятливий, а без оперативного втручання йому, як мінімум, загрожувала б ампутація кінцівки. Відтак операція пройшла успішно. Нині пацієнт проходить період реабілітації вдома, ходить.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|