Меню
 
Головна arrow Новини
В Україні розпочався черговий етап кампанії з вакцинації проти дифтерії та правця. В Міністерстві охорони здоров’я запевняють – для створення колективного імунітету проти цих загрозливих захворювань необхідно, щоб рівень щеплення дітей та дорослих досяг 95 відсотків.

Як на одному з брифінгів заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, нині відсоток охоплення профілактичним щепленням поки доволі низький (65%), що при активності збудників цих інфекційних недуг може спричинити загрозу національній безпеці країни. Такої ж думки дотримуються і у Національній службі здоров’я, наголошуючи, що протягом минулого і поточного року кількість таких захворювань збільшилася. Тому в регіони відправлено 3 мільйона доз вакцин, окремих для дорослих і дітей, адже щеплення – єдиний дійовий метод профілактики.

За словами заступниці головного лікаря КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Людмили Кривець, нині в області в наявності необхідна кількість препаратів для профілактичних щеплень проти дифтерії і правця. «Це, зокрема, вакцина АДП-М (виробництва Індія) з вмістом ослабленого анатоксину (антигену). Для того, щоб зробити щеплення проти дифтерії (до речі, цілком безкоштовно), необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта. За дотриманням графіка щеплень ретельно слідкують і педіатри, адже дітям вакцинація здійснюється у віці 2, 4, 6 місяців, а ревакцинацію проводять 18 місячному віці, – наголошує Людмила Кривець і додає. – Особливу увагу щодо вакцинації проти дифтерії слід приділити дорослим, яким вакцина повинна вводитися кожні 10 років, бо саме стільки триває імунітет від попереднього проведення щеплення. Отже, вакцинуйтеся проти дифтерії і не наражайте на небезпеку себе і свої близьких!»

Довідково: дифтерія – гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який зменшує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, часто несумісні з життям. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Внаслідок дифтерії може виникнути блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, легенева інфекція (дихальна недостатність або пневмонія).



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc