У бібліографічному збірнику вміщено 75 наукових робіт, автореферат дисертації, публікації у пресі, література про життя і діяльність Миколи Дейкуна. Окрім цього, у виданні подається біографія лікаря з численними фотографіями.
Як розповідає сам Микола Дейкун, саме зараз він відчув, що роботи у збірнику дійсно випередили свій час. Тому його назва – не випадкова. «Всі статті так чи інакше стосуються реформ. Наприклад, інформатизація медичної галузі – я почав цим займатися ще понад 20 років тому, коли у Чернігівській міській лікарні №4 нами було створено комп’ютерну мережу, люди тоді ще не знали про це нічого. А вже потім ми в управлінні впровадили інформатизаційні системи, а згодом на це перейшла і держава. Страхова медицина – в мене статті 20-річної давнини є саме про те, що страхова медицина дуже потрібна, але необхідно обрати її правильну модель. І ось зараз ми бачимо, що наша медицина якраз і рухається у цьому напрямку, створена Національна служба здоров’я з елементами страхової медицини. Громадське здоров’я – дисертація в мене присвячена саме цій актуальній темі, у 2016 році в країні почався цей процес. І зараз центри громадського здоров’я створені у 13-ти регіонах України, Чернігівщина – на черзі. Загалом я цьому присвятив дуже багато публікацій у пресі і наукових виданнях. Ну і сімейна медицина. Я прийшов керувати галуззю 2003-го року і в нас була прийнята обласна програма, яка діє до цього часу. Що ж стосується єдиного медичного простору – це термін, який в Україні ввели ми, чернігівці. І нині, коли ми створюємо госпітальні округи, запроваджуються елементи єдиного медичного простору. Отже, це свідчить про те, що я не помилявся, коли ще понад два десятиліття тому у своїх роботах висвітлював необхідність суттєвого реформування медичної системи», – зазначає Микола Дейкун.
Науковий та публіцистичній доробок ювіляра характеризує його, як людину доброї вдачі, справжнього «вболівальника» за позитивні зміни у медицині, спеціаліста, що знається на шляхах вдосконалення галузі. Нині Микола Дейкун сповнений актуальними ідеями та перспективними планами, його невичерпна енергія додає йому сил реалізовувати все це на практиці. Про що і розповідали його колеги – представники медичної спільноти Чернігівщини. Зокрема, начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, заступниця Миколи Дейкуна Ніна Товчига, колишні колеги по його роботі у міській лікарні №4, інші керівники медичних закладів області і міста стверджували – завдяки Миколі Дейкуну медицина області набула сучасного розвитку, стала ближчою до населення, своєчасно реагує на вимоги сьогодення. І де б не працював Микола Дейкун, скрізь відчувалася здорова колективна атмосфера, спрямована на вирішення різноманітних завдань. Звісно, його внесок у сучасну медицину важко як переоцінити, так і справедливо віддячити за нього. Втім, Подяка Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, (до речі, перша Подяка керівникові комунального неприбуткового підприємства області), вручена ювілярові Петром Гармашем, стала уособленням всього сучасного, нового та ефективного, що він зробив на шляху служіння людям.
Окрім медиків Миколу Дейкуна привітали, зокрема, народний депутат України Олег Дмитренко, ректор Чернігівського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Микола Носко, які подякували лікарю та висловили сподівання, що подальша співпраця Миколи Дейкуна із різними урядовими та неурядовими організаціями, завжди матиме хороші плоди.
На завершення заходу Микола Дейкун залишив свій автограф на примірниках збірника «Випереджаючи час».
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|