Меню
 
Головна arrow Новини
30 серпня відбулася обласна науково-практична конференція «Сучасні методи ендоваскулярних втручань. Досвід застосування в умовах Чернігівської обласної лікарні».

Організатори форуму – ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України», Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова, Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації та КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради. У роботі конференції взяли участь лікарі-хірурги, онкологи, терапевти, лікарі загальної практики-сімейної медицини.

Учасників конференції привітав генеральний директор обласної лікарні Андрій Жиденко, який подякував провідних науковців, що приїздять на Чернігівщину та навчають лікарів. «Сьогодні наші медики збагатять свої знання інформацією про перспективи лікування онкохворих з використанням локорегіональної та внутрішньо-артеріальної терапії, ознайомляться з новими підходами у комбінованому лікуванні недрібноклітинного раку легень, – зазначив Андрій Жиденко. – З огляду на реформування системи надання високоспеціалізованої допомоги населенню, обласна лікарня проводить роботу для забезпечення успішної діяльності в нових умовах функціонування і ми вважаємо дуже прогресивним кроком те, що наші лікарі мають можливість успішно використовувати у своїй роботі сучасні медичні технології».

Науковці розповіли присутнім про ендоваскулярні втручання – сучасний, надзвичайно ефективний метод лікування багатьох патологій. Хіміоемболізація у пацієнтів з онкопатологією дозволяє стабілізувати процес, припинити ріст пухлини та подовжити життя хворих. «Ця тема набирає обертів в зв’язку зі зростанням онкозахворюваності по всій Україні, – зауважив завідувач рентгенхірургічного відділення ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. Зайцева НАМН України», д.м.н., професор Юрій Авдосьєв. – При малоінвазивному втручанні в судини пухлини вводиться препарат, який блокує артерії що її живлять. Таким чином ми добиваємося зменшення пухлини, стабілізації стану онкологічного процесу та домагаємося покращення життя пацієнта. Зараз метод хіміоемболізації активно впроваджується у Вінницькій, Кіровоградській та Чернігівській областях і саме Чернігівська обласна лікарня вийшла на перше місце по його застосуванню».

Своїм досвідом по впровадженню ендоваскулярної технології в діагностиці та лікуванні захворювань легень та плеври поділився завідувач відділення торакальної хірургії Олег Лузан: «Для того щоб працювати на сучасному рівні потрібно залучати прогресивні технології та методи лікування. І от одним із таких методів лікування, яким ми займаємося останній рік, – ендоваскулярна хіміотерапія, хіміоемболізація і емболізація. Протягом року нами проведено більше 130 таких операцій. Результати – хворі на рак 3Б та 4 стадії мають можливість покращити свій стан».

Присутні на конференції обговорили доповіді та подякували гостей за плідну співпрацю. Проведення таких зустрічей є поєднанням медичної науки та практики і вони надзвичайно важливі для медиків області.








Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc