Меню
 
Головна arrow Новини
У Чернігівській міській лікарні №2 вкотре акцентували увагу на інсульті – судинному захворюванні мозку

У Чернігівській міській лікарні №2 відбулася конференція, на якій йшлося про одну із сучасних методик реперфузії при ішемічному інсульті – тромболітичну терапію, або тромболізис. Захід зібрав лікарів-неврологів, сімейних лікарів та лікарів швидкої медичної допомоги, представників фармацевтичної галузі, активістів громадських організацій, спрямованих на попередження та подолання наслідків інсультів.

Як зазначила завідувачка неврологічним відділенням Чернігівської міської лікарні №2, лікар-невролог Ольга Федорова, судинні захворювання мозку посідають друге місце у структурі смертності від захворювань системи кровообігу після ішемічної хвороби серця. Сьогодні в Україні, зокрема на Чернігівщині, активно використовується методика тромболізису (внутрішньовенного введення препаратів, що розчиняють тромби). Це ефективний спосіб лікування інсульту, який дає швидке відновлення порушених неврологічних функцій. Одне «але»: терапевтичне «вікно», впродовж якого можна вдатися до тромболізису, становить всього три?чотири з половиною години від початку захворювання. Саме тому вкрай важливо не пропустити перші симптоми недуги.

Лікар наголосила на тому, що головним принципом у подоланні інсульту є цілодобова робота неврологічної, нейрохірургічної, лабораторно-діагностичної та рентгенологічної служб, наявність постійного зворотного зв’язку приймального відділення з бригадами швидкої допомоги, обов’язкове проведення комп’ютерної томографії і лабораторних досліджень у перші 20?40 хвилин. Усі ці фактори дозволяють забезпечити дотримання правил логістики гострого інсульту (швидке транспортування пацієнта у «час від дверей до голки», своєчасна діагностика з подальшою госпіталізацією, де за відсутності протипоказань можливе проведення тромболітичної терапії).

Як акцентувала увагу консультант світової спільноти Angels Марія Шевердіна, кожні 30 хвилин один пацієнт, якого можна було би врятувати, помирає через інсульт або стає довічним інвалідом через те, що його лікували в неналежному медичному закладі. Тож кожен учасник спільноти Angels має однакову мету: надати пацієнтам шанс на друге життя за допомогою оптимізації медичної допомоги при інсульті.

Консультант також звернула увагу присутніх на інтегровані моделі надання медичної допомоги при інсульті в розвинених країнах, народження стимуляційних інсультних центрів, які активно впроваджуються у світі, стратегії роботи на рівні країн, сучасні системи моніторингу якості, на можливості підвищення і вдосконалення кваліфікації та на програми, які надають лікарям можливість комплексно зберігати інформацію про найважливіші часові точки та дії.

Під час свого виступу менеджер зі зв’язків із фармацевтичною громадськістю у м. Київ Тетяна Урбанська відзначила, що на сьогоднішній день інсульт стрімко «молодіє», все більш охоплюючи категорію осіб працездатного віку. На сьогоднішній день тромболітична терапія дає помітне відновлення функцій організму. Пацієнт не тільки залишається в живих, але й повністю повертається до нормального здорового стану, що раніше було практично неможливим.

Такий метод лікування є ефективним при розвитку ішемічних інсультів. Відновлюється кровообіг в раніше уражених тромбами ділянках головного мозку, що також зберігає нормальну роботу його без найменших пошкоджень. Таким чином, інсульт вже не є вироком, і пацієнт після курсу лікування повертається до звичайного життя. Ефективність тромболізису залежить від певних факторів. Головне: вчасно почати лікування задля того, щоб уникнути незворотних наслідків. За допомогою необхідних ліків, які на сьогодні широко представлені на фармацевтичному ринку, медики зможуть у найкоротші терміни допомогти пацієнтові відновитися.

Лікарі попереджують, якщо вам здається, що нещастя сталося з кимось із ваших близьких, постарайтеся перевірити ваші найгірші припущення. Попросіть вашого родича посміхнутися, потім витягнути руки і потримати їх кілька секунд. І нарешті попросіть його сказати «тридцять три». Якщо принаймні з одним із завдань людина не впорається, негайно телефонуйте «103».










Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc