Засідання відкрив начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш, який зупинився на питаннях подальшого реформування медичної галузі, необхідності покращення якості надання комплексних, інтегрованих медичних послуг, орієнтованих на потреби всіх пацієнтів, зокрема, хворих на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію.
Генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Микола Дейкун презентував інформацію про хід реорганізації обласного протитуберкульозного закладу. Зокрема, наголошено, що зміни, які відбуваються, є новою платформою для покращення якості послуг по виявленню, діагностиці, лікуванню, обстеженню та по наданню соціальної, юридичної та іншої допомоги пацієнтам з ТБ, ВІЛ, ко-інфекцією ТБ/ВІЛ.
На досягненнях, бар’єрах на шляху впровадження заходів з протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ в Чернігівській області зупинилась О. Павленко, координатор проекту Challenge TB, PATH. Також були надані рекомендації щодо покращання якості ведення випадків з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ на рівні регіону.
У свою чергу про результати реалізації заходів компоненту PEPFAR проекту «Challenge TB» в Чернігівський області, досягнення та прогалини, подальші плани забезпечення сталості послуг на регіональному рівні розповіла заступник генерального директора Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Ніна Товчига. Так фахівцям для обговорення представлено «Дорожню карту із покращення якості послуг хворим на ТБ/ВІЛ і забезпечення їх сталості на обласному рівні».
Для районних фахівців рекомендації щодо покращання якості ведення випадків МРТБ/ВІЛ із застосуванням режимів лікування з новими протитуберкульозними препаратами та ведення випадків ко-інфекції ТБ/ВІЛ в амбулаторних умовах надав завідувач фтизіатричного відділення обласного протитуберкульозного диспансеру Денис Мацко.
З планом подальшої ефективної роботи новостворених сайтів АРТ щодо забезпечення доступу хворих на ТБ/ВІЛ до АРТ за місцем проживання ознайомила лікарів інфекціоністів і фтизіатрів районів, міст області завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Ірина Тесленок. Відтак розглянуто і обговорено ведення окремих клінічних випадків пацієнтів з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ.
Алгоритм використання LF- LAM тестів для діагностики туберкульозу у ЛЖВ представлено заступником генерального директора КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» з інтегрованих послуг Галиною Лисенко. Наголошено, що ця методика дає можливість виявити туберкульоз у ВІЛ-інфікованих осіб на ранніх стадіях. Обласні фахівці та фахівці районів та міст відзначили, що співпраця з Проектом «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я, сприяли покращенню організації надання комплексних, інтегрованих якісних медичних послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів, хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, підвищенню ефективності лікування та зменшення смертності від ко-інфекції ТБ/ВІЛ.
Участь у заході взяли районні фтизіатри, інфекціоністи, лікарі кабінетів Довіра ЦРЛ, ЦМЛ, лікарі Чернігівського обласного медичного центру соціально-значущих та небезпечних хвороб, представники неурядових організацій.
Захід відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|