Відкриваючи засідання, начальник Управління Петро Гармаш повідомив: оперативність проведення засідання обумовлена відповідним листом Міністерства охорони здоров’я України, яким необхідно підтвердити визначення запропонованих базових лікарень інтенсивного лікування госпітальних округів Чернігівської області і, можливо, запропонувати власне бачення побудови мережі цих лікарняних закладів.
Так експерт Управління охорони здоров’я ОДА з хірургії Валерій Василинчук прокоментував ситуацію з наданням хірургічної допомоги по госпітальним округам, поінформував присутніх членів колегії про кількість посад лікарів хірургічного профілю по районам (хірургів, анестезіологів, травматологів, урологів тощо), укомплектованість по даним посадам, розподіл лікарів за функціональними обов’язками, вікову структуру лікарів. Також йшлося про показники використання хірургічних ліжок для дорослих по госпітальним округам, загальну кількість проведених операцій по госпітальним округам за минулий рік тощо.
У свою чергу генеральний директор КНП «Корюківська центральна районна лікарня» Сергій Пивовар розповів про стан надання медичної допомоги закладом (забезпеченість кадрами та необхідним медичним обладнанням, кількість проведених хірургічних операцій та пологів). Також керівник закладу наголосив, що Корюківська ЦРЛ – кращий варіант для створення лікарні інтенсивного лікування I-го рівня, адже має необхідний кадровий потенціал і матеріально-технічну базу, а також відповідає одному із пріоритетів – доступності хворих в межах часу (60 хвилин) та відстані (60 км). Генеральний директор КНП «Менська районна лікарня» Григорій Разнован ознайомив зі станом надання медичної допомоги у закладі, наголосивши, що до кінця року має бути вирішено ще декілька важливих кадрових та інших питань, які в цілому покращать роботу лікарні, тому Менська ЦРЛ також може претендувати на статус лікарні інтенсивного лікування.
В результаті обговорення цього питання було вирішено, що в Чернігівській області пропонується визначити 7 лікарень інтенсивного лікування : 4 другого рівня і 3 – першого рівня, а саме: І рівня – Корюківську ЦРЛ, Менську ЦРЛ, Бобровицьку ЦРЛ, ІІ рівня – Чернігівську міську лікарню №2 (у співпраці із іншими лікарняними закладами обласного центру), Чернігівську обласну лікарню, Ніжинську ЦМЛ, Прилуцьку ЦМЛ.
Коментуючи рішення членів колегії та запрошених керівників лікарняних закладів, Петро Гармаш, зокрема, зазначив: «Медична реформа не передбачає, що у кожному з госпітальних округів повинна бути одна лікарня інтенсивного лікування. Нас цікавить лише якість надання медичної допомоги населенню. Тому, враховуючи особливість нашої території, малу щільність населення, ми вважаємо, що саме ця кількість закладів інтенсивного лікування буде доречною. Але ж, це не означає, що інші заклади залишаться «за бортом», вони, як і зазвичай, виконуватимуть покладені на них обов’язки по наданню як невідкладної, так і планової допомоги. Сподіваюся, що у цьому плані нас почують і представники органів місцевого самоврядування, зокрема, новостворених ОТГ».
Також на позачерговому засіданні колегії розглянуто питання порядку проведення конкурсу на призначення керівників лікарняних закладів. Як у своєму виступі наголосила начальник відділу управління медичними кадрами та роботи зі зверненнями громадян Управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Лебедєва, рішенням 19-ї сесії обласної ради сьомого скликання від 25 вересня 2019 року, затверджений «Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області».
Згідно з рішенням, Чернігівська обласна рада делегує повноваження щодо призначення та звільнення з посади керівників закладів охорони здоров’я, які є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, Чернігівській обласній державній адміністрації в особі Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації.
Присутні обговорили це питання і погодились, що прийняття зазначеного рішення є нагальною потребою для забезпечення оперативного врегулювання кадрових питань, що виникають в ході діяльності комунальних закладів охорони здоров'я та забезпечення виконання вимог щодо термінів порядку проведення конкурсу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1094.
У свою чергу головний лікар КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Володимир Ященко ознайомив присутніх із деякими новаціями, що стосуються роботи судово-психологічної експертизи.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|