Меню
 
Головна arrow Новини
Попередити, виявити, вилікувати:20 жовтня – Всесвітній день боротьби із раком молочної залози.

Онкопатологія грудей посідає перше місце за рівнем виявленого раку у жінок, а також за смертністю серед них. Так за дослідженнями ВООЗ, щорічно рак молочної залози виявляється у понад 15 тисяч жінок і майже половина з якого – у репродуктивному віці.

На жаль, від цієї патології ніхто із жінок не застрахований, вона може бути діагностована у будь-якому віці дорослої жінки. Тому головне для жінки знати про ті чинники, що можуть спричинити захворювання. Серед причин, які здатні викликати рак молочної залози, належать: спадковість (коли в однієї з родичок – мати, бабуся – був виявлений рак грудей), інша онкопатологія, часте переривання вагітності, пізнє (після 30 років) народження першої дитини, порушення менструального циклу, гормональні збої, нерегулярне статеве життя, захворювання репродуктивних органів, нездоровий спосіб життя тощо.

Онкологи стверджують – рак молочної залози – агресивне захворювання, яке в багатьох випадках характеризується високим метастазуванням у важливі органи. Тому лише раннє виявлення хвороби здатне продовжити життя жінці. Рак молочної залози належить до онкопатології візуальної локалізації, адже жінка при дотриманні правил самообстеження молочних залоз може виявити деякі ущільнення у грудях, зі скаргами на які варто звернутися до лікаря-онколога чи спеціаліста із сімейної медицини.

Самообстеження своїх грудей кожна жінка може проводити вдома перед дзеркалом. Звертати увагу слід на такі прояви, як втягнення або випинання ділянки шкіри біля соска, зміну звичної форми або розміру однієї з молочних

залоз, наявність жовтуватих або кров’янистих виділень з соска, почервоніння та припухлість ділянок шкіри грудної залози.

Нинішня онкологічна служба має у своєму арсеналі найсучасніші методи оперативного лікування раку молочної залози. Головне – своєчасне звернутися як за консультацією, так і за лікуванням.

Відтак, за словами завідувача мамологічного відділення КНП «Чернігівський обласний медичний центр сучасної онкології» Сергія Полєнкова, щорічно онкологи Чернігівщини виявляють близько 370 випадків раку молочної залози.

«Цьому сприяють «Дні відкритих дверей», що регулярно проводяться у нашому закладі, – розповідає Сергій Полєнков. – Наприклад, минулого року під час проведення заходу нами було виявлено 5 випадків злоякісних пухлин та 12 – пухлин доброякісних. Звісно, це лише незначна частина всіх пухлин, які діагностуються нашими онкологами. Тому закликаю жіноцтво до своєчасного звернення за консультаціями і обстеженнями до спеціалістів, адже кожна жінка повинна пам’ятати – її здоров’я в її руках. Бо чим раніше ми виявимо пухлину, тим скоріше розпочнемо лікування. Відтак існує багато прикладів, коли після проведеного лікування жінка повертається до нормального якісного життя на радість своїм рідним і близьким».

Черговий «День відкритих дверей» відбудеться у поліклініці Чернігівського обласного медичного центру сучасної онкології (колишній обласний онкодиспансер) 18 жовтня за адресою: Чернігів, пр. Миру, 211 з 9 до 17 години. Для цього жінка з будь-якого населеного пункту області має звернутися до реєстратури та отримати направлення до спеціаліста. Скористайтеся цією нагодою!

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc