Меню
 
Головна arrow Новини
Про актуальні питання сучасної діабетології, новації у поступальному розвитку ендокринології щодо профілактики та лікування цукрового діабету йшлося 23 жовтня на науково-практичній конференції у Чернігові.

Конференція відбулася за ініціативи Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика за участі провідних фахівців Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин та Київського міського клінічного ендокринологічного центру.

Як зазначила головний експерт Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації за напрямком «терапія» Галина Лисенко, питання ранньої діагностики, профілактики та лікування цукрового діабету нині дуже актуальні для всієї медичної спільноти як України загалом, так і Чернігівщини зокрема. «Особливу увагу цьому ендокринологічному захворюванню повинні приділяти і сімейні лікарі, і дільничні терапевти, яких ми також запросили на конференцію, – наголосила Галина Лисенко, – адже кожен із них у своїй практиці щоденно зустрічається із людьми, що живуть із у цукровим діабетом. А він у свою чергу впливає на перебіг і наслідки супутніх захворювань. На жаль, ця патологія нині діагностується не повною мірою, тому певна частина із пацієнтів приходять до ендокринологів вже тоді, коли діабет дається взнаки і виявляються безліч ускладнень хвороби. Тому ми вважаємо, що це захворювання важливо виявляти якомога на ранніх стадіях. І роль у цьому сімейних лікарів важко переоцінити».

Втім, ситуація із захворюваністю на цукровий діабет на Чернігівщині і в Україні поки не змінюється на краще. За словами завідувачки ендокринологічного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня», головного експерта Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації з ендокринології Любов Черв’якової, згідно з низкою указів профільного міністерства, раннє виявлення цукрового діабету і супровід таких хворих покладений саме на сімейних лікарів. «Прикро це констатувати, але сімейні лікарі потребують навчання за цією темою. Нам необхідно знайти підхід до них аби вони приділяли цій проблемі необхідну увагу. А чим пізніше ми будемо виявляти цукровий діабет, тим важче і його лікувати, і супутню патологію. На щастя, на Чернігівщині протягом кількох років спостерігається позитивна тенденція щодо рівня забезпечення наших пацієнтів цукрознижуючими препаратами та інсулінами – 95-98% до потреби, – розповіла Любов Черв’якова і додала, – згідно із реєстром, нині в області проживає менше 6 тисячі інсулінозалежних людей, з яких 223 – діти. Загалом в області налічується понад 28 тисяч людей із цукровим діабетом, кількість хворих збільшується. Наприклад, минулого року в області виявлено близько 2 тисяч випадків вперше діагностованого цукрового діабету. Тому я впевнена, що учасники конференції, зокрема, сімейні лікарі нас почули і зроблять необхідні висновки для своєї повсякденної роботи, тим паче, що ми на неї винесли низку проблемних питань сучасної ендокринології – алгоритм заповнення галузевого реєстру, подання замовлень на безкоштовне забезпечення інсулінами, практичні питання по веденню хворих і знайомство з новими сучасними методами лікування цукрового діабету».

Учасники конференції познайомилися із нинішнім станом поширення цукрового діабету на Чернігівщині, ефективними інсулінами та їхніми аналогами, методами профілактики діабетичної полінейропатії, особливостями діагностики та терапії переддіабету, інших ендокринологічних захворювань, зокрема, патології щитоподібної залози, яка актуальна для регіонів, що свого часу відчули вплив радіоактивного опромінення.





Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc