15 січня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року». Це дозволить покращити доступність медичної допомоги, сконцентрувати інвестиційні ресурси та розбудувати мережу надання медичних послуг в Україні.
Перелік опорних закладів визначений на основі відповідної Методики формування мережі робочою групою, яка була сформована МОЗ України за участю представників Національної служби здоров’я України, Міністерства розвитку громад та територій України, представників проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та обласних державних адміністрацій.
Однією з головних умов формування переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину.
У переліку вміщено заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня, що забезпечуватимуть безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини,своєчасність доступу до медичної допомоги,економічну ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів.
За висновками Міністерства, ці заклади матимуть належне робоче навантаження та високий рівень безпеки пацієнта.
Таким чином, дев’ять лікарень області стануть опорними. Це КНП «Чернігівська обласна лікарня», КНП «Чернігівська міська лікарня№2», КНП «Ніжинська центральна міська лікарня», КНП «Прилуцька центральна міська лікарня», комунальні неприбуткові підприємства «Козелецька центральна районна лікарня», «Бобровицька центральна районна лікарня», «Корюківська центральна районна лікарня», «Бахмацька центральна районна лікарня», «Новгород-Сіверська центральна районна лікарня».
Як зазначив журналістам «UA:Чернігів» заступник начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, начальник відділу організаційної медичної допомоги та мобілізаційної роботи Володимир Пулін, до опорних лікарень каретами швидкої допомоги доправлятимуть пацієнтів, які потребують екстреної допомоги. «Це хворі з інсультами, інфарктами, породіллі, люди, які потребують термінового хірургічного втручання, тобто апендицити, грижі, які защемлені, кишкова непрохідність,холецистити, панкреатити, ще інші захворювання органів і систем, що потребують інтенсивного лікування, в тому числі і пацієнти терапевтичного профілю. Систему опорних закладів формували так, щоб дорога із найвіддаленішого населеного пункту займала не більше години, незалежно від того, в якому районі живе пацієнт. А нам необхідно мати розгалужену систему закладів і ми вважаємо, що ця мережа опорних закладів оптимальна», – зауважив Володимир Пулін.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|