Відділення розраховане на 15 ліжок. Нині у ньому працюють три лікаря та вісім медичних сестер. Як зазначає завідувач відділення Ігор Венгер, на його базі оперують будь-яку патологію серця згідно із сучасними методиками, за винятком пересадки серця та деяких складних трансплантуючих операцій.
«Операції, які виконуються в умовах кардіохірургічного відділення, – досить складні, – розповідає Ігор Венгер. – Скажу, що такі операції виконуються не в кожному кардіоцентрі України. Серед наших напрацювань – операції Бенталла, Девіда, Якуба, при гіпертрофічній кардіоміопатії, де використовується процедура Морроу, складні реконструктивні операції на серці, що потребують не лише обладнання та навичок, а і злагодженої роботи всієї команди. Досить технічно складна операція може пройти інколи так, що ти навіть відчуваєш професійне задоволення від того, що все пройшло так злагоджено. А іноді досить проста в технічному виконанні операція може бути вкрай виснажливою. Адже в першу чергу все залежить від стану пацієнта, в якому він поступив на операцію. Якщо пацієнт надходить в термінальному стані, коли всі життєві резерви майже вичерпані, – таким пацієнтам виконувати операції складно. У них досить важкий післяопераційний період. Щодо мене, то саме такі пацієнти найбільше й закарбовуються в моїй пам’яті. Переважна більшість операцій – це шунтування коронарних артерій. У планах на майбутнє – впровадження мініінвазивної кардіохірургії, для чого наші лікарі проходитимуть відповідне навчання. Хоча з цього приводу в нас вже є деякі напрацювання, адже минулого року ми виконали вже п’ять мініінвазивних оперативних втручань по протезуванню аортального клапана. Наше відділення має новітнє обладнання, яке дозволяє оперувати на високому рівні. Зокрема, завдяки допомозі адміністрації лікарні було придбано досить дороговартісний апарат ультразвукової діагностики із черезстравохідним датчиком. Він дозволив виконувати операції на високому якісному рівні. Також було придбано торакоскопічну стійку із необхідним інструментарієм, який надає можливість виконувати операції на серці крізь невеличкі розрізи».
Відтак робота кардіохірургічного відділення дозволяє пацієнтам з Чернігівщини отримувати своєчасну оперативну спеціалізовану допомогу безпосередньо у Чернігові, адже раніше задля таких операцій їм необхідно було їхати до столиці чи в інші міста України. Таким чином, враховуючи ще й відкриття відділення інтервенційної хірургії в КНП «Чернігівська обласна лікарня», кардіохірургія Сіверського краю вийшла на високий професійний рівень.
У рамках відзначення річниці створення кардіохірургічного відділення у КНП «Чернігівська міська лікарня №2» там пройшла науково-практична конференція «Актуальні питання кардіохірургії», під час якої розглянуто низку важливих питань цього сучасного напрямку оперативних втручань при серцевій патології.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|