За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом тижня в державі фіксується зменшення темпів поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій і, зокрема, грипу у середньому на 4,9%. Тобто, інтенсивність епідемічного процесу уповільнюється і перебуває на низькому рівні. Про це свідчать і повідомлення сімейних лікарів поліклінічних закладів – якщо на початку сезону до них щодня зверталося у середньому до 20 людей із симптомами застуди, то нині їхня кількість знизилася майже вдесятеро. Втім, це не може свідчити про те, що такі хвороби вже не становлять загрози для громадян, адже зміна погодних умов та особливості циркуляції збудників цих захворювань, а також інші фактори здатні будь-коли змінити ситуацію.
Як повідомляють у ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», епідемічна ситуація щодо гострих респіраторних вірусних інфекцій нині відповідає характерному для цієї пори року рівні. Загалом у середньому рівень захворюваності по області нижчий за епідемічний поріг на 29,2%, по Чернігову – на 46%. Це дало змогу завершити додаткові канікули у загальноосвітніх школах обласного центру та відновити навчальний процес.
З початку епідсезону вірусологічна лабораторія отримала 3 позитивні результати – виділено фрагменти РНК вірусу грипу типу А(Н1pdm 09). За цей час зареєстровано 2 летальні випадки від ускладнень грипу у Варвинському та Ніжинському районах.
Водночас лікарі наголошують: у період нестабільності погодних умов слід бути особливо обережними щодо ризику захворіти на застудні недуги. Відтак необхідно суворо дотримуватися правил особистої гігієни, уникати місць скупчення людей, при можливості не користуватися громадським транспортом, здійснювати вологе прибирання житлових приміщень, а при перших ознаках захворювання контактувати зі своїм сімейним лікарем, дільничним терапевтом та педіатром.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|