Меню
 
Головна arrow Новини
Імунітет – охоронець здоров’я

За багаторічною традицією, 1 березня відзначається Всесвітній день імунітету. Імунітет - захисна реакція організму, його здатність протистояти дії пошкоджуючих агентів. Саме завдяки наявності імунітету організм справляється з захворюваннями і одужує.

Імунітет здатний розпізнавати й блокувати будь-який чужорідний фактор у людському організмі, тому мати міцний імунітет надважливо. Серед причин, які можуть викликати порушення опірності організму, відносяться: погані екологічні умови і радіаційний вплив, неповноцінне харчування, стресове навантаження, недостатність вітамінів та мікроелементів, неконтрольоване застосування антибіотиків. Також негативно впливають на імунітет фізичні і розумові психоемоційні перевантаження, хронічні вірусні та бактерійні інфекції, гельмінтози, хронічне недосипання, наявність шкідливих звичок, дисбактеріоз, злоякісні пухлини.

«Імунітет і здоров’я – пов’язані нерозривно. Кого можна вважати здоровим? Все дуже просто – це людина, яка почувається комфортно і веде активний спосіб життя, – розповідає лікар ревматолог-імунолог КНП «Чернігівська обласна лікарня» Микола Біщак. – Є загальновизнані критерії здоров’я – це стан повного соціального, фізичного та психологічного благополуччя, а не тільки відсутність якихось вад, що дошкуляють нормально жити. Приємно відзначати, що за останнє десятиліття люди стали активніше цікавитися своїм здоров’ям та приділяти йому більше уваги. Але ж не варто забувати і про те, що на його стан впливає безліч факторів, які створюють передумови для появи різних захворювань. Як не дивно, але за останніми даними, рівень імунітету напряму залежить від такого фактору, як насиченість організму вітаміном Д. Враховуючи зменшення інсоляції, тобто, сонячних днів у році, у людей все частіше діагностуються хвороби шкіри, суглобів, проблеми із жіночою статевою сферою, важкі серцево-судинні захворювання, тривалі загострення хронічних недуг. Отже, важливість саме вітаміну Д для зміцнення імунітету важко переоцінити. На жаль, є дуже мало продуктів харчування, насичених саме цим вітаміном, тому, як виявляється, виважене, дозоване перебування під дією сонячного ультрафіолетового випромінювання якраз і сприяє зміцненню імунітету».

Медики стверджують – якщо людина більш, ніж двічі на рік хворіє на гострі респіраторні вірусні інфекції, бронхіти, пневмонію, відчуває часті розлади в роботі шлунково-кишкового тракту, часто має ті або інші алергічні реакції, шкірні захворювання, тоді їй варто замислитися, а чи не пов’язане це із слабким імунітетом? У таких випадках необхідно контактувати зі своїм сімейним лікарем, пройти відповідні обстеження, а, можливо, і зробити імунограму.

Є прості та доступні методи зміцнення імунітету. Микола Біщак радить – за відсутності протипоказань можна вдаватися до загартовування організму, зокрема, обливання прохолодною водою. «Але до цього треба підходити виключно індивідуально. Обливання водою сприяє вивільненню глюкокортикоїдів, адреналіну. Я прибічник того, щоб загартовування відбувалося поступово, спочатку це може бути контрастний душ, потім обливання нижньої частини тіла, а вже згодом можна вдатися і до обливання з ніг до голови. Але ж обов’язково треба слідкувати за своїм самопочуттям. Також варто більше бувати на свіжому повітрі, вживати рослинні продукти харчування, а у період загострень ГРВІ ефективними будуть препарати женьшеню, елеуторокока, індукторів інтерферону, які діють профілактично», – наголосив Микола Біщак.

Зміцнювати імунітет необхідно не тільки у зимово-весняний період, а протягом всього року. Відвідайте свого сімейного лікаря, дільничного терапевта або педіатра та дізнайтеся, яким чином саме вам варто підходити до такого важливого питання, як підвищення протистоянню захворюванням. І не забувайте, що саме хороший імунітет допоможе вам покращити якість свого життя.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc