04 березня на базі КНП «Чернігівська міська лікарні №2» ЧМР для медиків відбулося навчання по локалізації вогнища коронавірусної інфекції. Участь у навчанні, організованому Управлінням охорони здоров’я ОДА та ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» взяли: обласна оперативна група ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», обласна спеціалізована евакобригада КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЧМР, медперсонал госпітальної бази (інфекційне відділення КНП «Чернігівська міська лікарні №2» ЧМР) та інші.
Директор ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Микола Донець представив легенду, згідно якої до сімейного лікаря КНП «Чернігівська міська лікарня №2» ЧМР звернувся хворий Сидоренко І.П. с ознаками ГРВІ та утрудненим диханням. Сімейний лікар в ході з’ясування епіданамнезу встановив, що хворий повернувся з Італії де перебував в службовому відрядженні. При поверненні в аеропорту Бориспіль була проведена термометрія та опитування. Сидоренко І.П. почувався добре, ознак хвороби не виявлено. З аеропорту повертався на власному автомобілі. Проживає один у власному помешканні. Сімейним лікарем була викликана карета швидкої медичної допомоги для госпіталізації.
Далі слухачам були детально роз’яснені етапи дій, в разі підозри випадку коронавірусу. Артем Ярошенко, в.о. директора ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», розповів про схему інформування та технології співпраці, обсяги протиепідемічних заходів та роботи у вогнищі.
Алгоритм дій фахівців спеціалізованої бригади при евакуації хворого з підозрою на коронавірусну інфекцію представив директор КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Ігор Даниленко та доповів про готовність служби до роботи при виявленні хворого з підозрою на COVID-2019.
Лікар-дезінфекціоніст Василь Єрмолко розповів про вимоги заключної дезінфекція автомобіля, в якому перевозився хворий та домашнього вогнища.
Завідувачка інфекційним відділенням міська лікарні №2 Світлана Ворона доповіла про готовність госпітальної бази лікарні для госпіталізації та детально зупинилася на наданні медичної допомоги хворим з підозрою на коронавірусну інфекцію, клінічному обстеженні контактних осіб.
Наприкінці були ще раз відпрацьовані навички по використанню захисного одягу та його подальшої утилізації.
Начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш зазначив, що наразі система охорони здоров'я переведена в режим найвищої готовності. Крім навчань, комунікація буде проводитися постійно, адже COVID-2019 – новий вірус, який активно вивчають і рекомендації щодо нього, методів захисту, лікування коригуються та змінюються.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|