В інфекційне відділення КНП «Чернігівська міська лікарня №2» доставлено першу партію захисних костюмів для медиків, закуплених за кошти міського бюджету.
Кошти на придбання костюмів виділені у рамках заходів, передбачених запобіганню поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. За словами заступника головного лікаря закладу Едуарда Рибачука, з міського бюджету виділено 400 тисяч гривень, які витрачено на забезпечення медичних працівників та хворих засобами індивідуального захисту, виробами медичного призначення та лікарськими препаратами. «Цього достатньо для того, щоб надавати своєчасну та ефективну допомогу хворим, в яких можливе діагностування захворювання на коронавірус», – зазначив Едуард Рибачук.
Саме це інфекційне відділення лікарні визначене опорним для лікування хворих на коронавірус. Тому питання захисту лікарів, що матимуть контакт із хворими, у цьому плані є надважливим.
Завідувачка відділення, експерт Управління охорони здоров’я ОДА за напрямком інфекційні захворювання Світлана Ворона зазначає: костюми виготовлено за сучасною технологією з водовідштовхуючої тканини. «В нас є два варіанти костюмів – один складається з комбінезону та капора для захисту як шкірних покривів, так і органів дихання. Другий варіант – це медична піжама, халат, фартух, нарукавники, печатки, респіратор та окуляри, – розповіла Світлана Ворона і додала, – Нині костюмів достатньо аби забезпечити ними всіх наших лікарів, що будуть задіяні в роботі з такими пацієнтами. Костюми комфортні для лікарів і в них зручно працювати. Вони одноразові, в них персонал може працювати від 6 до 10 годин, головне, щоб костюми захищали слизові оболонки, зокрема, очі. Враховуючи, що костюми одноразові, вини підлягають утилізації на базі Обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб. На даний час до нас надходитимуть 500 костюмів та півтори тисячі респіраторів, антибіотики та необхідні ліки. Зараз у відділенні є 20 дихальних апаратів. На першому поверсі є бокси з окремим входом. Крім того, в наявності все необхідне для санітарної обробки пацієнтів. Хворого, який поступатиме до нашого відділення, перш за все перевірятимуть на грип А і Б, подальші обстеження ми будемо корегувати з ДУ «Обласний лабораторний центр МОЗ». Таким чином, наше відділення готове як для прийому пацієнтів із коронавірусом, так і для їхнього лікування», – наголосила Світлана Ворона.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації