Критерії виїзду «швидкої» до пацієнтів, що відчувають симптоми застуди.
Майже два місяці на базі Чернігівського обласного центру громадського здоров’я працює «гаряча» телефонна лінія щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції – 0800 507070. За цей період надійшло багато телефонних дзвінків зі скаргами на роботу бригад екстреної медичної допомоги, які далеко не завжди виїжджають до людей, що відчувають симптоми застуди.
Як пояснив Генеральний директор КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Ігор Даниленко, робота з такими пацієнтами базується на наказі Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» (із змінами і доповненнями), яким визначено алгоритми лікування та надання екстреної медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію.
«Якщо людина звернулася на лінію 103, її спочатку опитає диспетчер «швидкої», з’ясовуючи, чи має пацієнт характерні для цього захворювання симптоми, серед яких підвищена температура тіла, задуха, сухий кашель, відчуття загального нездужання, – зазначає Ігор Даниленко. – Крім того, диспетчер дізнається, чи був пацієнт у контакті із хворим на коронавірус, перебував останнім часом за кордоном, яке самопочуття членів його родини. І в залежності від результатів опитування приймає рішення про направлення нашої бригади. Якщо під час опитування відсутні покази до виїзду бригади, то пацієнту надаються відповідні рекомендації, що стосуються принципів самоізоляції. У разі показів бригада, застосовуючи засоби індивідуального захисту, проводить обстеження, встановлює попередній діагноз та ступінь важкості захворювання і вирішує, чи є необхідність у госпіталізації. Якщо є, людину оперативно доставляють до медичного закладу першої хвилі. В нас розроблений «Клінічний маршрут пацієнта в системі екстреної медичної допомоги», якого ми суворо дотримуємося. Під час транспортування до лікувального закладу співробітники бригади повідомляють лікарню про такого пацієнта. Загалом, якщо наявна симптоматика може свідчити про захворювання на коронавірус, ми в жодному з випадків нікому не відмовляємо, адже розуміємо, що від нашої оперативності та фаховості залежить здоров’я і життя людини».
Також Ігор Даниленко зауважив: бригади «швидкої» не повинні відвозити пацієнта задля проходження тестування і не здійснюють відповідні дослідження вдома.
За матеріалами МОЗ України
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації