Меню
 
Головна arrow Новини
COVID-19: Розслаблятися не варто

Прогнози щодо зменшення в Україні активності збудника коронавірусу, а відтак суттєвого послаблення карантинних заходів, на жаль, не справдилися. Адже кількість виявлених громадян, в яких лабораторно встановлено захворювання, щоденно збільшується, причому, така тенденція спостерігається у більшості регіонів нашої держави. Так, станом на 1 липня в Україні виявлено майже 45 тисяч хворих на COVID-19, зокрема на Чернігівщині – у 541 жителя.

Тому, на думку Уряду, Президента і представників місцевої влади, така тенденція не виключає появу другої хвилі поширення коронавірусної інфекції. Як запевняють у Національній Службі здоров’я, медики та лікарняні заклади до цього готові, чого не можна сказати про певну частину пересічних громадян, які тимчасові послаблення карантинних заходів сприйняли, як суцільну їх відміну – уникають застосовувати маски, порушують дистанцію при перебуванні у громадських місцях та у транспорті, ставлять під сумнів ефективність інших протиепідемічних заходів. А, між тим, саме суворе дотримання таких заходів і дозволили не поширитися інфекції широкими верствами населення та значними територіями.

Відтак, аби не захворіти на COVID-19, варто продовжувати вдаватися до простих правил індивідуального захисту:

• Жодних рукостискань! Вітайтеся іншими способами: махайте головою,вдаряйте кулаки або ліктями.

• Використовуйте кулак, щоб торкнутися перемикача світла або кнопки ліфта. На АЗС беріть дозатор бензину паперовим рушником або використовуйте одноразові рукавички.

• Відкривайте двері кулаком або стегном – не беріться за ручку рукою. Особливо це важливо для туалетів і дверей у публічних місцях.

• Використовуйте дезінфікуючі серветки в магазинах, протирайте ними ручки і дитячі сидіння в продуктових візках.

• Мийте руки з милом протягом 20-30 секунд або використовуйте засіб дезінфекції для рук на спиртовій основі, що містить понад 60% спирту, завжди, коли ви повертаєтеся додому з будь-якого місця, де було скупчення людей.

• Тримайте пляшку з дезінфікуючим засобом біля входу в будинок. Також він має бути в автомобілі на випадок, якщо ви не можете відразу ж вимити руки.

• Кашляйте і чхайте в одноразову серветку і негайно її викидайте. Лікоть використовуйте у крайніх випадках. Потрапивши на одяг, вірус продовжує життєдіяльність до тижня і більше – тому є загроза заразити інших людей;

• І, звісно, не забувайте про маску, яку обов’язково треба носити будь-де та міняйте її кожні дві години.

До речі, правилам профілактики коронавірусної інфекції приділяється велика увага з боку Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, на базі якого із 16 березня працює обласна «гаряча» телефонна лінія за безкоштовним номером 0800 507070. За час впровадження карантинних заходів на неї надійшло вже понад 900 дзвінків з різних куточків Чернігівщини та з інших регіонів. Відтак співробітники Центру надалі кваліфіковані консультації щодо правил запобігання інфекції, алгоритмів проведення різних видів тестувань на коронавірус, специфіки перебування на самоізоляції, звернень до сімейних лікарів та «вузьких» спеціалістів тощо.

Отже, лише спільними зусиллями можна призупинити розповсюдження коронавірусу, уникнути смертей та ускладнень від нього та продовжити жити нормальним активним життям!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc