Меню
 
Головна arrow Новини
Рекомендації щодо вакцинації дітей

Вакцинація дітей в Україні відбувається за Національним календарем щеплень. Він складений відповідно до міжнародного досвіду імунізації та відповідає рекомендаціям ВООЗ. Усі щеплення за цим календарем українці отримують безоплатно, вакцини – якісні та безпечні.

Згідно з календарем, діти отримують щеплення від 10 небезпечних хвороб:

гепатит В: у першу добу життя, через 2 та 6 місяців;

туберкульоз: на 3-5 добу;

кір, паротит, краснуха: перша доза у 12 місяців, друга – у 6 років;

дифтерія, правець: у 2, 4, 6 та 18 місяців, тоді у 6 років і ревакцинація через кожні 10 років;

кашлюк: у 2, 4, 6 та 18 місяців;

поліомієліт: у 2, 4, 6 та 18 місяців, а тоді у 6 та 14 років;

гемофільна інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.

Деякі з вакцин – комбіновані, тобто допомагають виробити імунітет одночасно проти кількох хвороб, це дозволяє рідше ходити в поліклініку та робити менше уколів.

Як пояснює дитячий лікар-інфекціоніст Федір Лапій https://bit.ly/2YL5ZNH, є випадки, коли вакцинацію краще відкласти чи не робити зовсім, оскільки існує ризик серйозної реакції:

- гостра хвороба з температурою, вищою за 38,5 градусів Цельсія;

- серйозна реакція на попередню дозу вакцини (анафілактичний шок) чи встановлена алергія на один із компонентів;

- якщо дитина при народженні важить менше 2 кг щеплення від туберкульозу (БЦЖ) не роблять;

- також не вводять живу поліомієлітну вакцину, якщо дитина тяжку форму імунодефіциту чи хтось із членів сім’ї має протипокази.

Крім того, є випадки, коли імунітет може не сформуватися: СНІД, хіміотерапія в онкологічних хворих, вживання великих доз стероїдних гормонів чи ліків, які пригнічують імунітет. До того ж, за статистикою, існує 1% людей, в яких взагалі не виробляються антитіла на щеплення.

В одному випадку на 1 мільйон реакцією на щеплення може бути анафілактичний шок, і це значно менший ризик, ніж не вакцинуватися взагалі, захворіти й отримати серйозні ускладнення чи померти. До прикладу, анафілактичний шок на антибіотики пеніцилінового ряду виникає в рази частіше (від 700 випадків на 1 мільйон).

Якщо хвилюєтеся з приводу того, чи варто зараз робити щеплення дитині, розкажіть про це сімейному лікарю чи педіатру, він допоможе розібратися.



За матеріалами НСЗУ


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc