Меню
 
Головна arrow Новини
Для яких видів захворювань діє програма «Доступні ліки»?

За програмою реімбурсації «Доступні ліки» пацієнти можуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою лікарські засоби (ЛЗ) від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету II типу.

Чому саме ці категорії хвороб покриваються програмою «Доступні ліки» ?

Тому що саме від них найчастіше помирають українці або ж якість їхнього життя суттєво знижується. При тому, що ці захворювання можна ефективно лікувати амбулаторно.

Наразі у програму “Доступні ліки” входить 246 лікарських засобів, а кількість безоплатних ліків складає 77 позицій. З 246 лікарських засобів в оновленому переліку «Доступних ліків»:

187 ЛЗ для лікування серцево-судинних захворювань;

43 – діабету ІІ типу;

15 – бронхіальної астми;

1 - для лікування ревматичних хвороб.

Уже понад 2 млн пацієнтів в Україні отримали свої «Доступні ліки» – а це за 15 млн електронних рецептів. Кожного дня близько 2 000 людей вперше отримують електронні рецепти на “Доступні ліки”. Зокрема, за останні 24 години таких людей - майже 2300. Тож якщо вам потрібні ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету II типу чи ревматичної хвороби – зверніться до свого сімейного лікаря.

Детальний алгоритм отримання електронного рецепта на “Доступні ліки” ми описали тут https://bit.ly/37Fv4O5.

Повний список лікарських засобів, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна переглянути за посиланням https://bit.ly/2ZY4Y72.

А знайти найближчу аптеку допоможе дашборд НСЗУ https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-mapЗа матеріалами НСЗУ


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc