Меню
 
Головна arrow Новини
Небезпека ботулізму


Незважаючи на те, що переважна більшість громадян розуміють – вживання річкової в’яленої риби може призвести до такого небезпечного захворювання, як ботулізм, дехто продовжує наражати себе на небезпеку потрапити до інфекційного відділення із симптомами цієї хвороби. Так на ботулізм захворіла 54-річна чернігівка, що вживала непатрану рибу власного приготування. Таким чином, з початку місяця це вже другий випадок клінічно і лабораторно підтвердженого діагнозу «ботулізм» на Чернігівщині. А загалом від початку року шестеро жителів області потрапили до лікарні з отруєнням ботулотоксином.

Слід нагадати, що ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше – овочів. Потенційно небезпечні усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно чи недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими. На жаль, ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, адже мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Перші симптоми захворювання виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Серед них порушення близького зору (людина не можете читати текст чи добре бачите предмети), виражена сухість у роті, підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, запаморочення. Також можуть спостерігатися короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишечнику (здуття, закреп). Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, немає різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом – хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітині, дихання стає поверхневим. Розвивається дихальна недостатність, що може спричинити смерть.

Відтак при найменшій підозрі на ботулізм негайно слід звернутися до лікаря. Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості хвороби.



Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc