Меню
 
Головна arrow Новини
Захворюваність на кір: не варто нехтувати вакцинацією.

Попри увагу, яка нині медиками, представниками влади та громадськості приділяється поширенню коронавірусної інфекції, не слід забувати, що і інші інфекційні захворювання також вносять певні корективи у життя суспільства. Йдеться, наприклад, про стан захворюваності на кір, адже, за повідомленням ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України», з початку епідемічного підйому захворюваності на цю недугу на Чернігівщини зафіксовано понад 1300 випадків кору або підозри на нього. Такі факти спостерігалися у 17 районах та трьох містах області, серед хворих більш ніж 740 дорослих та майже 500 дітей, госпіталізації потребувало близько 900 людей.

Звісно, що темпи поширення захворювання не можуть не турбувати медиків, особливо у площині стану імунізації проти кору, а разом із ним і проти паротиту та краснухи. Тому цьому питанню приділив увагу на одному зі своїх брифінгів Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, зазначивши що рівень вакцинації щодо цих захворювань знизився в країні майже на 20%.

Це підтверджує і заступниця Генерального директора КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Людмила Кривець, пов’язуючи таку ситуацію із побоюванням громадян відвідувати лікарняні заклади задля проведення профілактичних щеплень через коронавірусну інфекцію. Вона також зазначає, що це призводить до зриву Календаря профілактичних щеплень, затвердженого Міністерством охорони здоров’я.

«Нам доведеться надолужувати графік щеплень, пояснюючи людям, що лише вакцинація здатна убезпечити людину від захворювання на кір і це при тому, що нині в області є достатня кількість вакцин для вакцинації проти кору, паротиту та краснухи», – запевняє Людмила Кривець і нагадує, що, згідно з Календарем профілактичних щеплень, вакцинація щодо цих недуг здійснюється двома дозами: перша – у 12 місяців, друга – у 6 років. Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК.

Загалом кір – одне з найбільш заразних вірусних захворювань, воно може супроводжуватися вираженою інтоксикацією, лихоманкою, запаленням дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою плям на слизовій оболонці ротової порожнини, а також висипом на шкірі. Найчастіше на кір хворіють діти та підлітки, однак може заразитися і невакцинований дорослий.

Отже,єдиний спосіб запобігти захворюванню на кір, а також попередити розвиток тяжких ускладнень – активна імунізація.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc