Меню
 
Головна arrow Новини
Заходи, спрямовані на боротьбу із коронавірусною інфекцією в регіоні – ключове питання, яке 16 липня розглянули учасники засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За інформацію в.о. заступника директора ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Артема Ярошенка, ситуація з поширенням Covid-19 в області контрольована: лабораторно підтверджений 631 випадок захворювання на коронавірус, 11 з них — летальні, ще 5 осіб померли від супутніх захворювань, 142 продовжують лікування, одужали 473 пацієнти. Більшість контрольованих показників на території області не перевищують встановлених норм: завантаженість ліжок — 9,44% (норма – не більше 50%), коефіцієнт виявлення інфікування – 5,29% (має бути не більше 11%). Проте, за офіційною статистикою, замало проводиться тестування на Covid-19. Це пояснюється тим, що згідно з наказами МОЗ України звужено коло тих, кому проводять обов’язкове ПЛР-тестування. Також до офіційної статистики не потрапляє ІФА-тестування (таких тестів за останні тижні в області зроблено понад шість тисяч).

Як зазначив начальник Управління охорони здоров'я ОДА Петро Гармаш, наявні в області лабораторії (їх наразі в області 13), що мають відповідне обладнання для ІФА-тестів, завершують процедуру верифікації.

Заступник голови ОДА Андрій Подорван наголосив: на Чернігівщині поки що вдається уникнути масштабного розповсюдження коронавірусу. Втім, ще не час припиняти карантинні обмеження, адже відмова від них може призвести до спалаху інфекції. Тому Комісія ТЕБ та НС вирішила продовжити та посилити контроль за виконанням протиепідемічних заходів, а також доручила відповідним структурам ОДА закупити ІФА-тести та передати їх до лабораторій для більш масового проведення досліджень.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc