Меню
 
Головна arrow Новини
«Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети»

Щорічно з 1 по 7 серпня за ініціативи ВООЗ проводиться Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, до відзначення якого приєдналася і Україна. У цьому році акція проходитиме під гаслом: «Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети». Метою заходу є привернення уваги суспільства до важливості підтримки грудного вигодовування у всіх сферах буття: в родині, в системі охорони здоров’я, серед роботодавців, в громадських місцях та стратегічних комунікаціях. Грудне вигодовування є не лише оптимальним, збалансованим й гігієнічним природним харчуванням дитини, але також має зв’язок з навколишнім середовищем.

Традиційно активну участь у проведенні тижня підтримки грудного вигодовування прийматиме КНП «Пологовий будинок», в якому постійно впроваджуються нові технології медичної допомоги вагітним, роділлям та новонародженим.

«Грудне вигодовування – ідеальний варіант харчування немовлят, який наш колектив постійно активно підтримує, пропагує і захищає, – наголосив головний лікар КНП «Пологовий будинок» ЧМР Василь Гусак. – Завдяки ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», статус якої має наш заклад, в місті Чернігові та області підвищились поширення та тривалість природного вигодовування, покращились показники стану здоров’я дітей та матерів». Керівник Регіонального центру розширеної ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» Олена Трикашна додала: «Захист і підтримка грудного вигодовування – одне з основних завдань діяльності медичних працівників нашого медичного закладу».

Головний експерт за фахом «Неонатологія» Людмила Дудко наголосила, що грудне вигодовування – це запорука здоров’я дитини. «Грудне молоко дає всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку малечі, містить необхідні антитіла, які допомагають захистити їх від багатьох хвороботворних бактерій і вірусів, сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку».

Довідково: Переваги грудного вигодовування для дитини:

• Материнське молоко добре засвоюється і забезпечує потреби дитини.

• В материнському молоці містяться всі необхідні речовини для росту і розвитку дитини в таких формах і кількостях, що максимально засвоюються і мають оптимальну температуру.

• Грудне молоко запобігає росту патогенної мікрофлори і розвитку інфекційних захворювань.

• Білки грудного молока не сприяють виникненню харчової алергії.

• Завдяки грудному вигодовуванню значно менше хронічних захворювань травного тракту й органів дихання, порушення обміну речовин, цукрового діабету, атеросклерозу стоматологічних та ортопедичних проблем.

• Діти, які знаходились на грудному вигодовуванні більш урівноважені, емоційно стабільні, характеризуються комунікабельністю та високою руховою активністю.

• Звуки материнського серцебиття, лагідної розмови, запах, тепло материнського тіла, смак грудного молока – найкомфортніші умови для дитини.

• Фізичний контакт матері і дитини під час годування грудьми в перші місяці або роки життя породжують психоемоційну близькість матері і дитини упродовж життя.Переваги годування грудьми дитини для матері:

• Годування грудьми позитивно впливає на здоров’я жінки.

• Годування грудьми сприяє неускладненому перебігу післяпологового періоду. Акт смоктання покращує скорочення матки, зменшує ризик виникнення маткової кровотечі, гнійно-септичних захворювань.

• Регулярне годування грудьми – природний метод захисту від незапланованої вагітності.

• Годування грудьми і лактація значно знижують ризик розвитку у жінок мастопатії, пухлин молочних залоз, матки та яєчників.

• Під час годування грудьми виникає тісний контакт між матір’ю та дитиною.

• При годуванні грудьми жінка сповна відчуває радість від материнства.

• Грудне вигодовування економічно вигідно.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc