Особлива увага – «великому будівництву» у галузі охорони здоров’я
Як повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, 31 липня голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко зустрівся із представниками регіональних ЗМІ. Серед питань, які озвучив очільник області, були, зокрема, стан боротьби із коронавірусною інфекцією та темпи робіт з будівництва та відновлення медичних закладів Чернігівщини. Так станом на 31 липня в Чернігівській області було зафіксовано 29 нових випадків захворювань на коронавірусну інфекцію. Найбільші темпи поширення у містах Чернігові, Прилуках та Ніжині. Загалом, за увесь час в області зафіксовано 820 випадків інфікування на COVID-19, у липні – 255 нових випадків.
За словами Андрія Прокопенка, епідеміологічна ситуація в Україні аналізується за чотирма показниками. За даними на 30 липня в області перевищують норму два з них: коефіцієнт виявлення випадків інфікування – 11,91% (норма < 11%) та коефіцієнт динаміки – 155% (має біти не більше 10%).
«Водночас, маємо позитивну динаміку за кількістю тестувань – 38,56 на 100 тисяч населення (має бути не менше 24). Починаючи з березня, Чернігівський обласний лабораторний центр здійснив 17,8 тисяч ПЛР-тестів. За червень-липень - понад 9,3 тисячі ІФА-тестів. Загалом зроблено 27,1 тисячі тестів», – зазначив голова Чернігівської ОДА.
За кошти обласного бюджету придбано 6720 ІФА- тестів на суму 225 тис. грн, які передано медичним закладам.
На протидію коронавірусу з місцевих бюджетів області спрямовано 178,34 млн грн. Чернігівщина повною мірою забезпечена обладнанням та витратними матеріалами. Сформовано місячний запас засобів захисту для медперсоналу.
В області триває процес реконструкції та будівництва сільських лікарських амбулаторій. Як розповів Андрій Прокопенко, роботи по 14 з них перебувають вже на фінальній стадії. Заклади готуються до відкриття найближчим часом. Наприклад, у селі Високе амбулаторія отримала документи з ДАБІ та введена в експлуатацію в липні. Чотири амбулаторії у Салтиковій Дівиці, Кобижчі, Тростянці та Плисках будуть введені в експлуатацію у серпні.
Новозбудовані амбулаторії сучасні, комфортні, зведені з урахуванням вимог доступності та інклюзивності. Оснащені усім необхідним обладнанням для діагностики та лікування пацієнтів. До кожної передбачено автомобіль «Renault Duster» для виїзду до тяжкохворих пацієнтів.
Дев’ять опорних лікарень області стали учасниками проєкту Президента України EMERGENCY. В рамках цього проєкту будуть модернізовані й приведені до єдиного стилю Чернігівська обласна лікарня, Бахмацька, Бобровицька, Козелецька, Корюківська та Новгород-Сіверська центральні районні лікарні, міські медзаклади Ніжина, Прилук та Чернігівська міська лікарня №2. Загалом роботи по всім об’єктам планують завершити у жовтні.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації