Сьогодні, 17 вересня, в Україні вдруге відзначається День безпеки пацієнтів, який був встановлений Указом Президента 4 вересня 2019 року на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я.
Безпека пацієнтів – це основоположний принцип надання медичної допомоги. Кожен вид, і умови надання медичної допомоги супроводжуються певними ризиками для пацієнтів. Несприятливі реакції можуть виникнути в результаті будь-яких медичних втручань навіть при їх правильному виконанні.
Загальні цілі Всесвітнього дня безпеки пацієнтів полягають в тому, щоб розширити розуміння проблеми забезпечення безпеки пацієнтів, підвищити рівень участі громадськості в забезпеченні безпеки медичної допомоги та сприяти активізації дій, спрямованих на підвищення безпеки пацієнтів і зниження шкоди для пацієнтів у всьому світі. В основі проведення Всесвітнього дня безпеки пацієнтів лежить основоположний принцип медицини - перш за все, не нашкодь.
Пандемія COVID-19 в даний час є однією з найсерйозніших проблем і загроз, з якими стикається світ, а охорона здоров'я переживає найбільші труднощі забезпечення безпеки пацієнтів.
Для надання безпечної медичної допомоги вкрай важлива наявність в системі охорони здоров’я компетентного, кваліфікованого, зацікавленого медичного персоналу і створення умов для залучення пацієнтів до процесу лікування
У зв’язку з цим кампанія до Всесвітнього дня безпеки пацієнтів в цьому році направлена на:
• Підвищення рівня інформованості про важливе значення безпеки медичних працівників та взаємозв'язку з безпекою пацієнтів
• Забезпечення участі зацікавлених сторін і прийняття комплексних стратегій для підвищення безпеки медичних працівників і пацієнтів
• Прийняття невідкладних і довгострокових заходів, спрямованих на забезпечення безпеки медичних працівників як частини безпеки пацієнтів
• Забезпечення належного визнання самовідданої і напруженої роботи медичних працівників, особливо в рамках нинішньої боротьби з COVID-19.
Пандемія COVID-19 виявила великі проблеми, з якими в даний час стикаються медичні працівники в усьому світі. Робота в стресових умовах посилює ризики для безпеки медпрацівників, включаючи інфікування і поширення захворювань в медичних установах, обмежений доступ до засобів індивідуального захисту та іншим заходам профілактики інфекцій і інфекційного контролю, а також вчинення помилок, які можуть завдати шкоди пацієнтам та медичним працівникам. У багатьох країнах медичні працівники стикаються із збільшеною небезпекою інфікування, насильства, нещасних випадків, стигматизації, хвороб і смерті.
ВООЗ закликає всі зацікавлені сторони «Висловлюватися на підтримку безпеки медпрацівників!»
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації