Меню
 
Головна arrow Новини
Як працює програма медичних гарантій у Чернігівській області

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації з посиланням на брифінг Національної Служби здоров’я України «Робота Програми медичних гарантій у Північному регіоні: що змінилось за 5 місяців для лікарів та пацієнтів», нині на Чернігівщині 75 медичних закладів уклали договори на обслуговування населення за програмою медичних гарантій на суму 1 мільярд 760 мільйонів гривень. Понад 900 мільйонів вже перераховано на рахунки медустанов. Серед лідерів – Обласна лікарня та Чернігівський медичний центр сучасної онкології.

«Зміни у медицині здійснюються в інтересах пацієнта. Щоб отримати спеціалізовану медичну допомогу безоплатно, пацієнту потрібно мати направлення свого сімейного або лікуючого лікаря. Що ж до екстреної допомоги, то її пацієнту нададуть без направлення чи декларації з лікарем», – зазначила директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко. Також вона підкреслила, що медичний заклад не має права відмовити у наданні медичної допомоги, у разі наявності у пацієнта електронного направлення. Якщо пацієнту безпідставно відмовляють у наданні медичної послуги або вимагають гроші за послуги, які оплачує НСЗУ за Програмою медичних гарантій, це є порушенням договору (між НСЗУ та закладом). У такому випадку пацієнт може звернутися до контакт-центру за номером 16-77 або залишити скаргу на сайті НСЗУ.

Директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна озвучила проблемні питання щодо надання медичної допомоги хворим на корона вірус, наголосивши – важливо чітко дотримуватися клінічного маршруту пацієнта з COVID-19 при госпіталізації до медичних закладів. Адже НСЗУ постійно моніторить завантаженість лікарень. Певні медичні заклади перевантажені такими пацієнтами, водночас інші – з незначною кількістю пацієнтів. Контроль за дотриманням маршрутів – це відповідальність місцевої влади, яка у регіонах має раціонально сформувати маршрут таких пацієнтів задля рано мірного використання наявних ресурсів.

Так у вересні в області задіяні 11 закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19: дев’ять лікарень першої хвилі та 2 другої. Загалом 554 ліжкомісця, з них інфекційних – 282, перепрофільованих – 272. У разі необхідності будуть розгорнуті ліжка у інших лікарнях.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc