Меню
 
Головна arrow Новини
З 1 жовтня в Україні розпочинається Місячник боротьби із раком молочної залози. За традицією, він має назву «Рожевий жовтень» та має на меті привернути увагу широких кіл громадськості до проблеми раннього виявлення цієї поширеної недуги.

Рак молочної залози ¬– одне з найпоширеніших онкологічних захворювань жінок в усьому світі. Зокрема, в Україні ця хвороба посідає перше місце в структурі онкопатології. За даними Всесвітньої Організації охорони здоров’я рівень захворюваності на рак молочної залози постійно зростає і, на жаль, Україна – не виняток. Тому проведення Місячника, символом якого є рожева стрічка, надзвичайно актуальний саме для нашої держави. У всьому світі проходять акції та інформаційні компанії, покликані привернути увагу до проблеми діагностики і лікування цього захворювання. Мета медичних та соціальних працівників в усьому світі – мотивувати жінок стежити за власним здоров'ям, щомісячно проводити самообстеження грудей, вчасно звертатися до лікаря, проходити профілактичне обстеження і регулярно робити мамографію. Це допоможе виявити рак молочної залози на ранніх стадіях, коли він може бути повністю виліковний.

Народний депутат України, голова підкомітету з питань боротьби із онкологічними захворюваннями, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Валерій Зуб, звертаючись до жінок на своїй сторінці у фейсбуці, зауважує: «Дорогі жінки, пам’ятайте, що профілактика, обстеження та дбайливе ставлення до власного здоров’я, можуть врятувати ваше життя. Рак молочної залози – це захворювання, яке добре контролюється, піддається лікуванню, а за умови ранньої діагностики виліковується на 100%. Своєчасна інформація про цей недуг та якісна сучасна діагностика є головною зброєю у боротьбі з хворобою. Рожевий жовтень я розпочинаю соціальним проектом у мережі Facebook – «Рожева стрічка боротьби». Долучайтеся, підтримуйте, ставте рамку «Рожева стрічка боротьби»!

Нагадаємо: до ранніх симптомів раку молочної залози можна віднести:

- зміну шкіри або втягнення шкіри молочної залози;

- виразку, зміну кольору соска або молочної залози;

- потовщення соска або шкіри грудей;

- виділення із соска, крім грудного молока;

- біль у соску або втягнення соска;

- зменшення однієї з молочних залоз у розмірі;

- появу пухлини (збільшених лімфовузлів) в пахвовій області.

Відтак при наявності цих симптомів варто не зволікати з візитом до онколога, до якого вас направить сімейний лікар.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc