Про ситуацію із захворюваністю на коронавірусну інфекцію серед жителів Чернігівщини йшлося 14 грудня на традиційному брифінгу в облдержадміністрації.
Наводячи офіційні статистичні дані, перший заступник голови ОДА Віталій Загайний, зокрема, зазначив: нині в області зафіксовано понад 24 тисячі хворих на COVID-19, одужало близько 12800 людей, тобто, в наявності тенденція до збільшення кількості тих, хто поборов інфекцію. Також 16 хворих перебувають на кисневій терапії за допомогою апаратів ШВЛ, до 397 застосовується періодична оксигенація кисневими концентраторами.
«Протягом місяця спостерігається значне падіння поширення захворювання серед жителів області. Ми це пов’язуємо із впровадженням «карантину вихідного дня» та підвищенням обізнаності громадян щодо необхідності дотримання заходів безпеки. Крім того, серед позитивних тенденцій – збільшення ліжок для госпіталізації хворих на коронавірус та доступність до кисневої терапії (783 ліжка). А це свідчить про готовність системи охорони здоров’я до приймання нових хворих. Так станом на 14 грудня в області налічується 1416 таких ліжок, з яких задіяно 621 – 44%. Водночас, на жаль, збільшується кількість летальних випадків, якщо за перші два тижня листопада померло 58 жителів області, то за період 15-30 листопада – 65 людей. А за перші два тижня грудня від коронавірусної інфекції померли 74 жителя Чернігова та області», – повідомив Віталій Загайний.
Робота із доступності громадян до кисневої терапії йде хорошими темпами. Як зазначив начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, лише за останній тиждень у лікувальних закладах Чернігівщини додалося 96 кисневих точок.
«Таким чином, ми виконуємо вимоги Уряду щодо забезпечення хворих на коронавірус як киснем, так і ліжками та медикаментами. Нині по лікуванню COVID-19 в області працює 18 лікарень, очікуємо, що договір із НСЗУ щодо допомоги хворим на коронавірус підпише і Прилуцька ЦРЛ, яка зараз готується відповідати всім вимогам НСЗУ у цьому напрямку. Працюємо і над тим, щоб посилити медичні заклади лікарськими кадрами. Наприклад, у Новгороді-Сіверському придбано квартиру для лікаря-анестезіолога, що також дало змогу тамтешній лікарні підписати договір із НСЗУ, – наголосив Петро Гармаш. – Відтак в область надійшло 67 мільйонів гривень на забезпечення киснем лікувальних закладів та 19 мільйонів на закупівлю обладнання для ПЛР-лабораторій, що працюватимуть у 5 медичних закладах – обласній лікарні. Чернігівській міській лікарні №3, Корюківській ЦРЛ та Ніжинській та Прилуцькій міських лікарнях. Сподіваємося, що на початку наступного року такі лабораторії вже запрацюють».
У свою чергу директор Департаменту ОДА з питань цивільного захисту та оборонної роботи Сергій Болдирев нагадав: в Україні вводяться суворі карантинні обмеження. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 1236, обмеження застосовуватимуться на Півночі країни з 19 грудня, а з 8 січня вступають в дію вимоги нокдауну щодо роботи закладів культури, спорту, освіти, дошкільних установ тощо.
На завершення брифінгу Віталій Загайний наголосив: безперебійне забезпечення лікарень кисневим обладнанням – пріоритет обласної влади, адже це крок, що здатен суттєво підвищити рівень надання спеціалізованої допомоги громадянам.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації