Меню
 
Головна arrow Новини
Центр громадського здоров’я України 18 грудня 2020 року розпочав соціальну кампанію #Антибіотик_за_призначенням з обізнаності щодо призначення та лікування антибактеріальними препаратами.

На офіційному сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України вміщено наступну інформацію.

Якщо ми зловживаємо антибіотиками, то…

Коли ви п’єте антибіотик, бо «застуда вже дістала», вам може здаватися, що це нікому нічим не загрожує. Проте ви помиляєтесь. За даними 2016 року, 25?% усіх ліків, які купують в Україні — антибіотики. Можливість придбати антибіотик без рецепта лікаря пришвидшує процес антибіотикорезистентності в Україні (коли бактерії стають стійкими до антибіотиків, які можуть знищити мікроби та допомогти нам одужати). Це означає, що в найближчому майбутньому лікувати захворювання буде важче та дорожче.

Вдумайтесь: через стійкість бактерій до антибіотиків у світі щороку вже помирає 700 000 людей. Якщо не сповільнити цей процес, цифра становитиме 10 мільйонів смертей щороку вже у 2050 році. Тобто через 30 років ми можемо стати свідками того, як наші онуки помирають від пневмонії, від якої ми зараз можемо вилікувати наших дітей. Недарма Всесвітня організація охорони здоров’я називає антибіотикорезистентність однією з найбільших загроз людству.

Відтак антибіотикорезистентність – природний процес. Але коли ми неправильно використовуємо антибіотики в медицині та тваринній промисловості, дуже прискорюємо процес резистентності.

Як правильно приймати антибіотики?

Вдаватися до лікування антибіотиками необхідно лише за призначенням лікаря. Чого не варто робити:

• змінювати дозу без консультації лікаря;

• змінювати сам антибіотик без консультації лікаря;

• переривати курс лікування, навіть якщо відчуваєте себе краще.

Слід пам’ятати: ніяка застуда не лікується антибіотиком. З’ясувати, чи ваше захворювання саме бактеріальної природи, може лише медичний працівник. Якщо ж ви вже приймаєте антибіотики й вам здається, що ваш стан погіршився - негайно зверніться до лікаря. Можливо, вам треба змінити препарат, втім, визначити це може лише лікар.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc