Меню
 
Головна arrow Новини
Голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко: медичній галузі Чернігівщини є чим пишатися.

«В Чернігівській області у 2020 було багато зроблено і є що розказати за підсумками року, – зазначає Анна Коваленко.

Перш за все – боротьба з епідемією коронавірусної інфекції. Ситуація була критичною навіть для медичних систем країн з розвиненою економікою. Але попри труднощі, в області, як і в цілому в державі, створено мережу медичних закладів, які надають допомогу хворим, затверджено маршрути пацієнтів, які корегуються при високій завантаженості ліжкового фонду. Для госпіталізації хворих на COVID-19 визначені 18 закладів охорони здоров’я, в яких передбачено 1526 ліжок, з них 925 ліжок забезпечено подачею кисню. Ми щодня намагаємось збільшити кількість ліжок, які забезпечені подачею кисню. За дев’ять місяців 2020 року на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я області спрямовано 271,389 млн. грн. На реалізацію проєктів з реконструкції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я передбачено та профінансовано 72 млн грн.

Вже наприкінці року ми отримали від Уряду субвенцію 57,8 мільйона гривень на придбання для опорних лікарень радіологічного та ультразвукового діагностичного обладнання. Завдяки скоординованим діям вже законтрактувалися на придбання сучасного високоякісного обладнання від найкращих світових виробників».

Також очільниця регіону повідомила про найближчі перспективи забезпечення медичних закладів області сучасним обладнанням, про що розміщена інформація на офіційному сайті Чернігівської ОДА. Так коштом Фонду боротьби з COVID-19 Чернігівська область отримає вісім сучасних рентгенівських діагностичних апаратів та десять апаратів ультразвукової діагностики загальною вартістю 55,4 млн грн. У грудні Кабінет Міністрів України за ініціативою Президента України розподілив для Чернігівської області 57,8 мільйона гривень для забезпечення опорних медичних закладів рентгенівськими діагностичними стаціонарними системами загального призначення та апаратами ультразвукової діагностики. Гроші надійшли 23 грудня. Згідно з чинним законодавством закупівля УЗД та цифрових рентгенів здійснюється без застосування процедури електронних закупівель. Разом з тим Анна Коваленко прийняла принципове рішення провести вказану закупівлю на конкурентній основі із залученням максимальної кількості учасників.

Крім того, голова ОДА доручила залучити до засідання конкурсної комісії спеціалістів-рентгенологів з КНП «Чернігівська обласна лікарня». Було прийнято рішення придбати обладнання лише у дистриб’юторів відомих світових брендів – виробників рентген-апаратів та приладів ультразвукової діагностики. Вже визначено постачальників, обладнання яких не тільки відповідає технічному завданню Міністерства охорони здоров'я, але і має додаткові опції, які дозволяють здійснювати більш точну діагностику завдяки високій роздільні здатності та має мінімальне променеве навантаження на пацієнта. За результатами перемовин компанії – постачальники запропонували знижки на обладнання, що дало змогу заощадити 2,4 мільйона гривень державних коштів.

«Ми змогли законтрактувати постачання вкрай необхідних зараз цифрових рентгенів та апаратів ультразвукової діагностики від найкращих світових виробників у найкоротший термін у найбільш складний в організаційно-фінансовому плані період року з максимальною прозорістю та з економією державних коштів. Хоча це обладнання зараз закуповується, по-перше, для боротьби з COVID-19, воно, взагалі дуже важливе для надання якісної медичної допомоги мешканцям області», – повідомила Анна Коваленко.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc